SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray’da sezonun bitmesine bir hafta kala Selçuk İnan’dan sonra bir ayrılık daha açıklandı. Brezilyalı yıldız Mariano, Galatasaray’a veda etti.

Sarı-kırmızılı takımın Brezilyalı sağ beki Mariano, Galatasaray’a son antrenmanına çıktı. Mariano , idmanın ardından teknik heyet ve takım arkadaşları ile vedalaştı.

İşte Galatasaray’ın resmi sosyal medya hesabından yapılan paylaşım…

 

Teknik Direktör Fatih Terim, Florya Metin Oktay Tesisleri’nde gerçekleşen son idman sonrasında Mariano’nun karakteriyle ve futbolculuğu ile önemli bir isim olduğunu belirterek kendisine katkılarından ötürü teşekkür etti.

Teknik Direktör Fatih Terim yaptığı konuşmada, “Bugün bir arkadaşımızla daha vedalaşıyoruz. Maalesef üzücü de olsa gerçekler bunlar. Ben Mariano’yu geç tanıdım; ama önemli bir oyuncu ve önemli bir insan. Kendisiyle çalışmaktan çok mutlu oldum. O mevkinin en zeki ve en teknik oyuncularından bir tanesi. Oyun taktiğini o mevkiden organize edecek yetenekte birisi. Göstermiş olduğu karakteri ve insanlığı sebebiyle kendisine teşekkür ediyorum. Ailesine ve kendisine mutluluklar diliyorum. Onu tanıdığım için çok memnunum. Kulübüm adına, şahsım adına, arkadaşlarım adına tüm Galatasaraylılar adına teşekkür ediyorum.” dedi.

Veda konuşmasında arkadaşlarına seslenen Brezilyalı yıldız Mariano ise, Galatasaray çatısı altında güzel günler yaşadığını ve sarı-kırmızılı renkleri nerede olursa olsun destekleyeceğini belirtti.

Mariano, “Üç senedir buradayım. Beraber dört tane kupa kazandık. Başta hocama, ekibine ve bütün arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. 3 senedir çok güzel günler yaşadık. Son sene belki istediğimiz gibi gitmedi ama ondan önce yaşadığımız başarılar ortada. Sizden ayrı olabilirim, Brezilya’ya gidiyor olabilirim, sizden uzak olabilirim ama kalbim, dualarım ve gönlüm hep sizinle beraber olacak. Galatasaray bir taraftar kazandı. Sizi uzaktan da olsa hep destekleyeceğim. Hepinize mutluluklar ve başarılar diliyorum.” ifadelerini kullandı.

Yayınlanma Tarihi:13:15,