SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Burak Yılmaz’ın isyanı yerli ve milli!

'Yabancı serbest olsun’ algısından rahatsız olan 35’lik golcü, “Biz 6 ay veya 1 yıl para almadan oynuyoruz, fedakârlıklar yapıyoruz. Yabancılar istediği zaman ihtar çekip gidiyor” diye dert yandı.

SKOR ÖZEL | Ali Aydın
Güncellenme: 07:50, 21/07/2020
Burak Yılmaz’ın isyanı yerli ve milli!

FENERBAHÇE maçı sonrası canlı yayında “Aslında söylemek istediğim çok şey var ama yeri değil” diyerek tüm dikkatleri üzerine çeken Burak Yılmaz'ın sıkıntısı ortaya çıktı. 35 yaşındaki futbolcunun son günlerde yabancı sınırlamasıyla ilgili ‘serbest olsun' algısı yaratan kesime tepkili olduğu öğrenildi. SÖZCÜ olarak tecrübeli forvetin, yerli futbolcuların yaptığı fedakârlıklara yabancıların yaklaşmadığını savunup şöyle dert yandığına ulaştık:

FIFA’YA GÜVENİYORLAR!

BEN Fenerbahçe maçına çıkmak için sabah-akşam tesislerde tedavi oldum. Kemik güçlenmesi için paça çorbası içtim. Biz de aylardır para almıyoruz ama maç döneminde hiçbir zaman işimizden kaçmıyoruz. Yabancılar, FIFA'ya güveniyor ve istediği zaman ihtar çekip ayrılıyor. Biz, TFF Uyuşmazlık Çözüm Kurulu'ndan aynı desteği alamıyoruz. Yabancı serbestliğini savunanlar, yerli futbolcuların yaşadıklarına dikkat edip konuşsun.”