SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Hatayspor’dan Mehmet Altıparmak açıklaması: Yollar ayrılmadı

Son dakika... Süper Lig'in yeni ekibi Hatayspor, Mehmet Altıparmak ile yolların ayrıldığına dair haberlerle ilgili bir açıklama yaptı. Kulüp, yeni sezon planlamasının bu hafta başlayacağını ve ayrılık haberinin doğru olmadığını duyurdu.

Güncellenme: 19:14, 20/07/2020
Hatayspor’dan Mehmet Altıparmak açıklaması: Yollar ayrılmadı

Süper Lig’in yeni ekibi Hatayspor Kulübü açıklama yaparak, Beinsports’un son dakika olarak paylaştığı “Mehmet Altıparmak ile yollar ayrıldı” haberine resmi sitesinden cevap verdi ve şu an için böyle bir kararın alınmadığını duyurdu.

Hatayspor, Mehmet Altıparmak’ın görevinden alındığına dair haberler nedeniyle şu açıklamayı yaptı;

“Basında ve sosyal medyada teknik direktörümüz Mehmet Altıparmak ile yollarımızı ayırdığımız şeklinde çıkan haberler doğruyu yansıtmamaktadır. Yönetim Kurulumuz gelecek sezon planlamasına, bu hafta içinde yapacağı toplantılarla başlayacaktır. Resmi yayın organlarımız dışında çıkan haberlere itibar edilmemesini önemle rica ederiz.

Saygılarımızla”

Mehmet Altıparmak, son 3 sezonda TFF 1. Lig’den Süper Lig’e Erzurumspor, Gaziantep FK ve Hatayspor’u taşımıştı. Altıparmak’ın bu kırılması güç başarısı lig rekoru olarak tarihe geçmişti.

‘HATAYSPOR’DA DEVAM EDECEĞİM ‘DEMİŞTİ

Hatayspor’u tarihinde ilk kez Süper Lig’e çıkaran Mehmet Altıparmak, 15 Temmuz Çarşamba günü SÖZCÜ’ye özel röportaj vermişti. Can Çapar’a konuşan Altıparmak, yoluna Hatayspor ile Süper Lig’de devam edeceğini belirtmişti.

İLGİLİ HABER Mehmet Altıparmak: Siyasetin olacak ki tutunabilesin Mehmet Altıparmak: Siyasetin olacak ki tutunabilesin

“SİYASETİN OLACAK Kİ TUTUNABİLESİN”

Süper Lig’de 1. Lig’in şampiyon hocalarına yeterince kredi ve şans verilmediğini ifade eden Altıparmak sözlerini şöyle sürdürmüştü:

“Bunun benim için bir kriteri yok. Hangi kulüp olursa olsun benim yanımda ve arkamda olabilecek, projesi olan her kulüpte başarılı oldum. Benim tek derdim de bu zaten. Bunun bir ligi yok benim için. Ben işin o tarafıyla ilgilenmiyorum. Biz işimizi doğru düzgün yapıyoruz. Hocaların Türkiye’de nereden nereye nasıl gittiğini hepimiz biliyoruz. Siyasetin olacak ki tutunabilesin. Ama biz tırnaklarıyla kazıya kazıya gelen grubun içindeyiz. Türk futbolunda alttan direktör olarak kaliteli bir nesil geliyor. Şu anda yukarıda hocaların onlardan bir farkı yok. Bu biraz kendini geliştirme işi. Şampiyonluğun ligi olmaz. Bir yerden sonra kendini ispatlama derdin olmuyor çünkü seni artık tanıyorlar. Bu lige damga vurduk, Süper Lig’e de damga vuracağız.”

“SÜPER LİG'DE HERKESİN KONUŞACAĞI BİR TAKIM OLACAĞIZ”

“Herkesin konuşacağı bir takım olacağız, Süper Lig'de devamlı oynayan bir takım yaratmak; birinci önceliğimiz bu. Bütçe gibi etmenler de önemli. Elimizdekileri önümüze koyup ona göre karar vereceğiz. Bizim de istediğimiz oyuncular muhakkak var. Onlarla alakalı istişare edeceğiz”

Yayınlanma Tarihi:16:09,