SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

SON DAKİKA | Selçuk İnan futbolu bıraktı!

Son dakika... Galatasaray'da geçirdiği 9 sezonun ardından sarı kırmızılı ekibin efsaneleri arasına adını yazdıran Selçuk İnan, Göztepe maçının ardından futbolu bıraktığını açıkladı.

Güncellenme: 00:32, 19/07/2020
SON DAKİKA | Selçuk İnan futbolu bıraktı!

Galatasaray’da 9 yıldır oynayan Selçuk İnan,  Süper Lig 33. haftasında oynanan Göztepe maçının ardından aktif futbolu bıraktığını açıkladı.

Galatasaray’ın Göztepe’yi 3-1 mağlup ettiği karşılaşmanın ardından  Selçuk, “Her şeyin maalesef bir sonu var. Bu da bitti. Her sonunda bir başlangıcı var. Bundan sonra ne olacağına bakacağız. Hepinizi seviyorum. Görüşürüz.” ifadelerini kullandı.

Teknik direktör Fatih Terim ise, maç sonrasında basın toplantısında Selçuk İnan’ı teknik ekibine dahil ettiğini açıkladı.

İşte Fatih Terim’in maç sonu Selçuk İnan hakkında söyledikleri…

“Galatasaray’da kaptanlık çok önemlidir, oynadığım yıllardan, takım kaptanlığımdan biliyorum. Galatasaray kaptanlığını Selçuk’a verirken, doğru yaptığımızı şimdi görüyorum. Galatasaray’a layık bir kaptan olmuştur. Son sözlerini futbol adına söyledi. Bundan sonra benim yanımdaki yerini alacaktır. Hem Galatasaray’da hem Milli Takım’da kaptanlığı vermek bana nasip oldu. Belki son geldiğimde tatsız geçen bir süre olabilir ama onu tekrardan camiaya kazandırdığımız için mutluyuz. 10 sene, 20 sene bunlar bir kulüple kolay geçmiyor. O da Galatasaray’da başladı, Galatasaray’da bitirdi diyebiliriz. Diğer türlü şekline ben de izin vermezdim, vermedim de. Galatasaray’a yine büyük katkılar yapacaktır. Galatasaray taraftarının, Selçuk’a sahip çıkması çok önemli. Selçuk, eşine, ailesine verdikleri hizmetlerden dolayı teşekkür ediyorum. Bundan sonraki hayatında başarılar diliyorum. İnşallah Türk futbolcu, futbolculuğu gibi başarılı bir futbol adamı kazanmış olur. Geldiğinde biz vardık, giderken de biz varız. Allah yolunu açık etsin”

Yayınlanma Tarihi:23:54,