SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Zidane tarihe geçti! Her 19 maçta 1 kupa…

Real Madrid ile şampiyonluğua ulaşan Zinedine Zidane ulaşılması güç bir rekora daha imza attı. Efsane isim Real Madrid ile 209.maçına çıktı ve 11'inci kupasını kazandı.

Güncellenme: 11:40, 17/07/2020

Real Madrid Teknik Direktörü Zinedine Zidane, teknik direktörlük kariyerinin 209. maçında 11. kupasını kazandı.

Fransız teknik adam, böylece her 19 maçta 1 kupa kazanarak Real Madrid tarihinin bu alanda en başarılı ismi oldu. Real Madrid tarihinin en çok kupa kazanan teknik direktörü ise 605 maçta 14 kupa kazanan Miguel Munoz…

Real Madrid’de hem teknik direktör hem de futbolcu olarak kupa kazanan isimlerse Munoz, Luis Molowny, Vicente del Bosque ile birlikte Zinedine Zidane oldu.

”BU ÖZEL ŞAMPİYONLUK TARİHE GEÇTİ”

Real Madrid Başkanı Florentino Perez, şampiyonluğun ardından açıklamalarda bulundu.Şampiyonluğu yorumlayan Perez, “Karantina süreci, tüm takım için çok önemliydi. İyi çalıştırıldılar ve mentaliteleri, motivasyonları sadece şampiyonluğu kazanmaya odaklıydı. Kolay değildi, hepsi yüksek efor sarf etti. Bu özel şampiyonluk, Madrid’in tarihine geçti!” ifadelerini kullandı.

“RAMOS BURADA KALACAK, RAHAT OLUN”

Sözleşmesinin bitimine 1 yıl kalan Sergio Ramos ile ilgili gelen soruya Perez, “Sergio Ramos, her zaman Real Madrid’de kalacak. Herkes rahat olsun. Ramos bizim kaptanımız, muhteşem liderimizdir!” cevabını verdi.

“ZIDANE, CENNETTEN NİMET”

Zidane için Real Madrid Başkanı, kısa olarak “Zinedine Zidane, cennetten bir nimet gibi! Yıllarca bizimle kalmasını istiyorum!” yorumunu yaptı.

“BALLON D’OR BENZEMA’NIN HAKKI”

Benzema’nın 21 gol ve 8 asistlik performansı sorulan Perez, “Ballon d’Or, Karim Benzema’nın hakkı. Bu yıl ondan daha iyi birini görmedim.” cevabını verdi.

“TRANSFER YAPACAĞIZ”

Gelecek sezon için kadroyu güçlendirip güçlendirmeyecekleri yönündeki soruya, “Oyunculara ‘Maaşınızda indirim yapın’ dedikten sonra birini transfer etmek çok zor. Real Madrid, transfer yapacak ama önce şu koronavirüs krizinden kurtulalım. Ekonomik olarak en zor yılımızı geçiriyoruz. Tüm bunlardan da güçlenerek çıkacağız” cevabını veren Perez, konuşmasını noktaladı.

Yayınlanma Tarihi:08:42,