‘Futbolda şike’ davası yeniden başladı!

Eski Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın da arasında olduğu 36 sanık "futbolda şike" davasında yeniden yargılama sonucu beraat etmişti. Ancak Yargıtay 5. Ceza Dairesi verilen beraat kararlarını usulden bozdu. Yargıtay'ın bozma ilamının ardından Yıldırım ve 36 sanığın yeniden yargılanmasına bugün İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından başlanacak. Çağlayan'daki İstanbul Adliyesi'nde yapılacak ilk duruşmaya Aziz Yıldırım da katılacak.

Damla GÜLER/SÖZCÜ – Yargıtay 5. Ceza Dairesi, İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi’nin futbolda şike davasına dair kararlarını usulen bozmuştu. Aziz Yıldırım’ın da aralarında bulunduğu 36 sanık, 13. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yeniden yargılanacak. Duruşmaya Yıldırım ve Fenerbahçe Başkanı Ali Koç da katılacak.

“FETÖ FİRARİSİ ESKİ SAVCI ZEKERİYA ÖZ BAŞLATMIŞTI”

Eski Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım ile spor dünyasında tanımış çok sayıda kişinin adının karıştığı, 3 Temmuz 2011’de başlayan “Futbolda şike” soruşturması, dönemin özel yetkili İstanbul Cumhuriyet Savcısı FETÖ firarisi Zekeriya Öz’ün talimatıyla başlatılmıştı.

Süper Lig ve Bank Asya 1. Lig’de 2010-2011 sezonundaki birçok maçta şike ve teşvik faaliyetlerinin gerçekleştirildiği, bunun için organize suç örgütü kurulduğu iddia edilmişti.

Aziz Yıldırım: Fransa`dan özel uçakla geldim. Onlar ise kaçıyor Yargıtay`ın 5`inci Ceza Dairesi`nin aldığı karar sonrasında şike yapmakla suçlandığı davada hakkında beraat kararı verilen Fenerbahçe Kulübü eski Başkanı Aziz Yıldırım`ın da aralarında bulunduğu 36 sanığın yargılandığı duruşmanın yeniden görüşülmesine başlandı. Yıldırım mahkemede verdiği ifadede, Fransa`dan özel uçak tutarak buraya geldim, suçsuz olduğum için korkmadan geldim. Onlar ise kaçıyor, hepsi vatan haini ifadelerini kullandı. İlgili Haberi Oku

09:4816 Temmuz 2020