SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İbrahim Üzülmez’den Kulusic Rodrigues kavgası hakkında ilk yorum

MKE Ankaragücü Teknik Direktörü İbrahim Üzülmez, Galatasaray galibiyetinin ardından Rodrigues ile Kulusic'in ettiği kavga hakkında konuştu.

Güncellenme: 23:20, 12/07/2020
İbrahim Üzülmez’den Kulusic Rodrigues kavgası hakkında ilk yorum

Süper Lig’in 32. haftasında MKE Ankaragücü, sahasında Galatasaray’ı 1-0 mağlup etti. Maçın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan MKE Ankaragücü Teknik Direktörü İbrahim Üzülmez, bulundukları konum itibari ile kolay bir maç olmayacağını bildiklerini belirterek, şunları kaydetti:

“Sonuçta, Galatasaray son haftalarda istenilen performansı ortaya koyamasa da kaliteli oyunculara sahip. Saha içerisinde her zaman kazanmaya oynayan bir takıma karşı oynadık. Geçen hafta Alanyaspor maçında 4-1 kaybetmesine rağmen ilk yarıda 5-6 tane net gol pozisyonuna giren bir Galatasaray takımı vardı. Bugün beni sevindiren taraf, bu kadar yetenekli bir takıma karşı 90 dakika boyunca çok fazla pozisyon vermeden kazandığımız bir maç. Bu açıdan ve oyuncularım adına mutluyum. Bulunduğumuz konum itibari ile biraz stresli dönemler yaşıyoruz. Bu haftalar kolay haftalar değil, oyuncuları son haftaya kadar bu yarışın içerisinde tutmak, oynadığınız maçlarda puan ya da puanlar almak kolay olmuyor. Ama biz sonuna kadar bu mücadeleyi götüreceğimizi oyuncularımızla konuştuk.”

HAFTAYA DAMGA VURAN KAVGA HAKKINDA KONUŞTU

Maç öncesinde takım kaptanı Ante Kulusic'e yumruk atan Rodrigues'in durumuyla ilgili olarak açıklamalarda bulunan Üzülmez, şunları söyledi:

“Sadece Ante ile değil takım arkadaşlarıyla sıkıntısı var. İyi bir oyuncu, Ankaragücü'yle de iyi maçlar çıkardığı oldu. Ama şunu belirtmek lazım, camialar burada önemlidir. Oyuncunun yapması gerekenler, ortaya koyması gerekenler var. Asıl olan camialardır. Tabi ki oyun içerisinde, saha dışarısında yapılması gerekenler var. Disipline uymak gerekiyor. Ankaragücü takımının kaptanlarından birisi, Ante'nin takım kaptanı olarak söylediğine Rodrigues'in uyması gerekiyordu. Uymadığı zamanda iki oyuncu da birbirine çok sert bir şekilde karşılık verdiler, hatta kavgaya gitti. Dolayısıyla, kim burada haklı ya da haksızdan ziyade genel anlamda baktığınızda Rodrigues'in takım kaptanına daha saygılı olması gerekiyordu. Oyuncunun niyeti de çok önemli. Evet yetenekli oyuncu ama her zaman söylüyorum, bizler teknik adamlar, oyuncular gelip geçici asıl olan camialardır.”

İLGİLİ HABER Ante Kulusic`e yumruk atan Gerson Rodrigues kadro dışı kaldı! Ante Kulusic`e yumruk atan Gerson Rodrigues kadro dışı kaldı!

Maç esnasında Fatih Terim ile aralarında bir tartışma olup olmadığı konusuna değinen Üzülmez, “Fatih Terim ile bir tartışmam olmadı. Kimse Fatih hocanın kalitesini sorgulayamaz. Şu an da istenilen performansı ortaya koyamıyor ama hem yurt dışında hem yurt içinde büyük başarılara imza attı” dedi.

İLGİLİ HABER Ankaragücü-Galatasaray maçı sonrası gerginlik! Ankaragücü-Galatasaray maçı sonrası gerginlik!

YABANCI SINIRLAMASI YORUMU

Yabancı kontenjanıyla ilgili de değerlendirmelerde bulunan Üzülmez, şunları kaydetti:

“Bunu çok konuştuk. Artı kelimesi nedir? Artı eksi, kelimelerine anlam veremiyorum. Bugün ben 2 tane oyuncumu kadro dışı bıraktım. Oyuncumla kontratım var, oyuncu para almasına rağmen, kontratımız olmasına rağmen oyuncudan faydalanamıyorsunuz. Ben bu yaklaşımın çok da doğru olduğunu düşünmüyorum. Türk oyunculara sonuna kadar varım. Yetenekli, istekli, sonuna kadar hedefi olan Türk oyuncularla ilgili keşke altyapılarımıza daha fazla eğilsek.”

Türkiye'de sonuca, başarıya endeksli oyun oynadıklarını anlatan Üzülmez, “Genç oyuncular belki de tarihe baktığınıza zaman, Merih, Çağlar, Cengiz en çok yabancının olduğu dönem yurt dışına gitti. Ben yabancı sorunu olduğunu düşünmüyorum. Federasyon böyle bir karar vermiştir, saygı duyacağız. Şunu da belirtmek lazım; böyle kısıtlandığı zaman x bir Türk oyuncunun değerli 500 bin Euro ise, otomatikman 3 milyon Euro’ya çıkıyor. Çünkü, talep ediliyor, 4-5 takım talip oluyor. Bunu başkanlar, kulüpler oturup konuşacaklarsa yabancı kısıtlaması olsun. Ama 8 kişi sahada, 4 kişi kulübede, 2 kişi evinde. O sporcu niye evinde oturuyor?” diyerek sözlerini tamamladı.