SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş maçı kahramanı Silviu Lung’a fahri hemşehrilik teklifi

Beşiktaş karşısında yaptığı kurtarışlarla tüm Türkiye'nin konuştuğu kaleci haline gelen Silviu Lung'a sürpriz bir teklif geldi. Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, 31 yaşındaki Romanyalı kaleciye fahri hemşehrilik teklifinde bulundu.

Güncellenme: 09:43, 07/07/2020
Beşiktaş maçı kahramanı Silviu Lung’a fahri hemşehrilik teklifi

Süper Lig’de mücadele veren Hes Kablo Kayserispor takımının en başarılı isimlerinden birisi olan takım kaptanı Silviu Lung, Beşiktaş maçında da yaptığı kurtarışlar ile dikkatleri üzerine çekti. Siyah beyazlılar karşısında yaptığı inanılmaz kurtarışlarla küme düşme mücadelesi veren takımının kahramanı olan Lung tüm Türkiye’nin konuştuğu isim haleine geldi.

Müsabakayı izleyenler arasında bulunan Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç da, Rumen kalecinin maçın ilk yarısında yaptığı kurtarışlara duyarsız kalmayacak hemşehrilik teklifinde bulundu.

‘GÖNLÜMÜZÜ FETHETTİN’

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, sosyal paylaşım sitesindeki hesabından “Sevgili Silviu. 3 yıldır Kayseri'de yaşıyorsun. Türkçe'yi de güzel konuşmaya başladın. Pastırma ve mantıyı da çok seviyorsun. İlk 45 dakikadaki performansınla da yeniden gönlümüzü fethettin. Gel fahri Kayserili hemşehrimiz ol” mesajı yayınladı.