Beşiktaş Teknik Direktörü Sergen Yalçın: ‘Bizim için iyi bir gece olmadı’

Beşiktaş Teknik Direktörü Sergen Yalçın, 3-1'lik Kayserispor yenilgisi sonrası, "Çok net 3-4 pozisyonumuz var. Onları skora çevirebilseydik ilk yarıda bitirebilirdik" dedi. Yalçın, Beşiktaş'ın genç oyuncuları Rıdvan ve Ersin'in hataları üzerine ise "Olacak bu hatalar, onlar da öğrenecek hata yapmamayı. Bunlar çok doğal şeyler. Olgunlukla karşılamak gerekiyor" ifadelerini kullandı.

Süper Lig'in 30. haftasında Kayserispor'a 3-1 mağlup olan Beşiktaş'ta Teknik Direktör Sergen Yalçın, maç sonunda düzenlenen basın toplantısında, “Kayserispor'u tebrik etmek istiyorum çok koştular, mücadele ettiler” dedi.

Sergen Yalçın, “Bize gelince oyuna iyi başladık, ilk yarısında tamamen kontrol bizdeydi. Çok net 3-4 pozisyonumuz var. Onları skora çevirebilseydik ilk yarıda bitirebilirdik Ama basit bir şekilde harcadık” ifadelerini kullandı.

MAÇ SONUCU | Kayserispor 3-1 Beşiktaş Süper Lig`de 30. hafta Kayserispor Beşiktaş maçı ile sona erdi. Kayserispor, konuğu Beşiktaş`ı 3-1`le geçti ve uzun bir aradan sonra küme düşme hattından kurtuldu. Ev sahibi 31 puanla 14. sıraya çıktı. Şok bir yenilgi alan ve ilk yarıda kalesinde devleşen Lung`a takılan Beşiktaş ise 50 puanla 5. sırada kaldı ve Galatasaray`ı geçme şansını tepti. İlgili Haberi Oku

Rıdvan Yılmaz ve Ersin Destanoğlu’nun hatalarına da değinen Sergen Yalçın, “İkinci yarıda genç oyuncularımızın yaptığı hatalar var. Olacak bu hatalar, onlar da öğrenecek hata yapmamayı. Bunlar çok doğal şeyler. Olgunlukla karşılamak gerekiyor. O dakikadan sonra maçı çevirmek kolay değil. Kontrataktan bir gol daha yedik. Bizim için iyi bir gece olmadı. Önümüzde 4 hafta var” diye konuştu.

23:516 Temmuz 2020