SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Tümer Metin: Şampiyonluk kokusu geldi!

Ünlü futbol yorumcusu Tümer Metin TRT Spor ekranlarında şampiyonluk yarışını ve Başakşehir ile Trabzonspor'un şansını değerlendirdi. İşte Tümer Metin'in sözleri...

'MUTLAK GEÇMESİ GEREKEN BİR ENGEL' ------ "Kritik maçlardan biri Galatasaray ile Trabzonspor arasında oynanacak. Trabzonspor'un hedefine gidebilmesi için mutlak geçmesi gereken bir engel. Başakşehir daha rahat maçı izleyecek."
"SICAK ETKİ GÖSTERMEYE BAŞLADI" ----------- "2 gündür inanılmaz bir sıcak var, oynayan herkesi tebrik edelim. Antalya'da zemini iyi bulmadım, bu mevsimde daha iyi olmalıydı. 2-3 arka adale sakatlığına sahne olduk. Pandemi sürecinde oynanmadan geçilen süreç ve sıcaklar, oyuncular üzerinde etki göstermeye başladı."
"MAHMUT BİR TAKIMIN OLMAZSA OLMAZI" --------- "Mahmut - Visca - Aleksic, sezon başından beri oynayan oyuncular. Bazı oyuncular, hocalara uyum buldururlar, onun üzerinden oynarsınız. Demba Ba öyle bir oyuncu. Şevk içinde yeşile basıyor, oyunun içinde. Sadece kale odaklı oynaması da önemli. Mahmut'un gösterişi yok, İrfan Can'ın gösterişi var mesela ama Mahmut bir takımın olmazsa olmazı."
"BU YAŞTAKİ MEHMET TOPAL'A GÜVENİRSİN AMA..." --------- "Senelerce takip ettiğimiz Mehmet Topal ile oyun başka bir oyuna dönüyor. Mehmet Topal'a bir takımda güvenirsin ama başka bir oyun oynaman gerekir. Bu yaştaki Mehmet Topal'dan bahsediyorum. Mehmet Topal, Berkay, Gulbrandsen ile gösterişsiz bir orta saha oldu. Bu durumlarda starlar devreye girer. Olmaz bir pozisyon, Demba Ba öyle olmadı, böyle olmadı, vücudunu çıkardı, ayağının dışıyla uzak köşeye bıraktı."
"ŞAMPİYONLUK KOKUSU GELDİ" ------- "Beşiktaş'ta 100. yıl şampiyonluğunu yaşarken, Pancu Trabzon'da gol atmıştı, 1-1 ve puanla dönmüştük. Fenerbahçe'de 100. yıl şampiynluğu yaşarken de Mateja Kezman, Runje'nin üzerinden aşırttı ve şampiyonluk kokusu geldi. Bazı gollerde şampiyonluk kokusu gelir. Demba Ba'nın attığı gol, şampiyonluk kokusunun geldiği gol."
"ÖNÜMÜZDEKİ HAFTA BELİRLEYİCİ OLACAK" ---------- "Önümüzdeki hafta yoğun ve belirleyici olacak. Pandemi sürecinde takımların bu kadar futboldan uzak kalmasından bahsediyoruz. 3 günde bir maç oynanacak olması ile, önümüzdeki hafta belirleyici hafta olacak."
JAHOVİC'E ELEŞTİRİ -------- "Jahovic, sakatlık sonrasında değişikliği yapabilseydik belki golü yemezdik diyor ama bu pozisyon oranın üzerine okunmaz. Oyuncu mazereti üretir, sahada cin gibidir, kendi çıkarına bir şey üretir."
"BAŞAKŞEHİR'İN BİR TRAVMASI VAR" ------- "Tecrübeli oyuncular fotoğrafı iyi okurlar, bu haftaları iyi değerlendirirler. Başakşehir'in bir travması var, ilk yarıdaki oyunu görünce, geçen seneki travmalar ister istemez akla geliyor. "
"İSTER İSTEMEZ GEÇEN SEZONUN MATEMATİĞİ OLUYOR" --------- "Geçen sene, hafta 28, Beşiktaş, Başakşehir'i 2-1 mağlup ediyor. 29. hafta Başakşehir içeride Rize ile berabere kalıyor. Yine içeride Göztepe'ye mağlup oluyor. 28. haftada Başakşehir 62, Galatasaray 55 puanda. Sonra şampiyonluk gidiyor. İster istemez, bir sezon öncesinin matematiğini yapmaya çalışıyoruz ama Demba Ba solumaya başlamış. Başakşehir'de bu akşam bir şampiyon görüntüsü yok ama bireysel performans var. Bazı haftalar bunu gerektirir."
"TRABZONSPOR TEK BİR PAROLA İLE GİDECEK" ------ "Başakşehir, Galatasaray ile oynarken Trabzonspor'un bir şansı vardı. Oyuncu maçın gidişatını düşünür ve maçta pozisyon alır ama bu hafta öyle bir hafta değil. Trabzonspor tek bir parola ile gidecek. "
"BU SEFER ÖYLE DEĞİL" -------- "Trabzonspor geçen hafta da kazanmak için başladı, Ankaragücü karşısında kaybedilen 2 puan, hesapta olmayan 2 puandı ama Başakşehir ile Galatasaray arasındaki maç berabere bitince, en azından bir teselli buldular ancak bu sefer öyle değil."