SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Yusuf Şimşek: ‘Yaşadıklarımın tarifi yok’

Fatih Karagümrük maçından önce istifa eden, sonrasında ise yönetimin ricasıyla sezon sonuna kadar kalmayı kabul eden Balıkesirspor Teknik Direktörü Yusuf Şimşek, bugün görevinden alındığını duyurdu. Sosyal medya hesabından olayı duyuran Şimşek, “18 yıllık futbol hayatımda, 10 yıllık antrenörlük hayatımda iki gündür yaşadıklarımın tarifi yok” dedi.

Güncellenme: 19:41, 03/07/2020
Yusuf Şimşek: ‘Yaşadıklarımın tarifi yok’

TFF 1. Lig ekiplerinden Balıkesirspor’da Teknik Direktör Yusuf Şimşek’in görevine son verildi.

Bir gün önce istifa eden sonrasında tekrar yola devam kararı alınan ancak ertesi gün Fatih Karagümrük karşısında alınan 5-0’lık mağlubiyetin ardından bu kez Başkan Kadir Dağlı tarafından görevine son verilen Yusuf Şimşek yaşadıkları karşısında şoka uğradı.

Şimşek’in görevden alınmasının ardından yardımcı antrenörlerden Engin Çatır da yapılanları etik bulmayarak istifa etti.

Türk futbolunun unutulmaz isimlerinden olan Yusuf Şimşek’in Balıkesirspor’da geçirdiği son 3 günü…

1 Temmuz: Saat 18.22 görevinden alındı. Saat 23.02 tekrar anlaşıldı

2 Temmuz: 5-0’lık Fatih Karagümrük mağlubiyeti

3 Temmuz: Görevine tekrar son verildi

‘SON 2 GÜNDE YAŞADIKLARIMIN TARİFİ YOK’

Sosyal medyadan bir paylaşımda bulundu. Yusuf Şimşek, 18 yıllık futbol ve 10 yıllık teknik direktörlük kariyerinde son 2 günde yaşadıklarının tarifinin olmadığını belirterek, “Kulübün önünü açmak için 1 gün önce istifa ediyorum, ‘hedefe ulaşıldı’ diye büyük çaba sonucunda ikna ediliyorum. Sonra başkan görevine son veriyor. Futbolculara, ekibime ve Balkes taraftarlarına teşekkürler” ifadelerini kullandı.

NELER YAŞANMIŞTI?

9 Şubat 2020’de takımın başında ilk maçına çıkan Yusuf Şimşek, 10 maçta 2 galibiyet 4 beraberlik 4 yenilgi almıştı. Ligde Fatih Karagümrük'ü konuk edecek Balıkesirspor'da bu maça takımın başında yardımcı antrenör Engin Çatır'ın çıkacağı öğrenilmişti.

Balıkesirspor istifa kararını saat 18.22‘de resmi sosyal medya hesabından duyururken yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Balıkesirspor Kulübü Yönetim Kurulu Kararıyla 6 Şubat 2020’de anlaşarak göreve getirdiğimiz Teknik Sorumlu Yusuf Şimşek ve Ekibi ile karşılıklı anlaşarak yollarımızı ayırmış bulunmaktayız. Görev yaptıkları süreçte Balıkesirspor Kulübüne verdikleri emek ve katkılarından dolayı çok teşekkür ederiz. Yaşamlarında ve çalışma hayatlarında canı gönülden başarılar dileriz.”

Bu açıklamadan saatler sonra yani 23.02‘de Balıkesirspor'la Yusuf Şimşek’in yeniden anlaşmaya vardığı açıklandı. Balıkesirspor'un anlaşma hakkındaki açıklamasında ise şu ifadeler yer aldı: “Teknik Direktörümüz Yusuf Şimşek ile yaptığımız görüşmeler sonucunda, karşılıklı iyi niyet çerçevesinde, sezon sonuna kadar birlikte çalışma kararı almış bulunmaktayız.”

Yayınlanma Tarihi:18:33,