SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Şehir adeta uyumadı! Samsunspor’da çifte mutluluk!

Her sene 30 Haziran'da kuruluşunu kutlayan TFF 2. Lig ekibi Samsunspor, bu yıl plaka numarasına karşılık gelen 55. yılı ve TFF tarafından resmen açıklanmasa da liglerin tescil edilmesiyle TFF 1. Lig'e olası yükselişi kutladı!

Samsunspor Kulübü'nün kuruluşunun 55. kuruluş yıl dönümü düzenlenen coşkulu etkinlikle kutlandı. Nuri Asan Tesisleri’nde 20.55’te yapılan 55. yaş günü etkinliğine çok sayıda taraftar katılım gösterdi.
Samsunspor Kulübü'nün kuruluşunun 55. kuruluş yıl dönümü düzenlenen coşkulu etkinlikle kutlandı. Nuri Asan Tesisleri’nde 20.55’te yapılan 55. yaş günü etkinliğine çok sayıda taraftar katılım gösterdi.
Her yıl 30 Haziran'da kutlanan kulübün kuruluş günü, bu yıl şehrin plaka numarası olan 55'e denk gelmesiyle daha coşkulu kutlandı.
Kırmızı-beyazlılar taraftarlar ayrıca Türkiye Futbol Federasyonu'nun 2., 3. ve Amatör Lig'leri tescil etmesinin ardından bir anlamda şampiyonluğu kutladı! TFF, liglerin tescil formatı ile ilgili kararı önümüzdeki günlerde resmen açıklayacak.
Kırmızı-beyazlı taraftarlar, teknik direktör Ertuğrul Sağlam öncülüğünde meşale yakarak slogan ve marşlarla Samsunspor'un doğum gününü kutladı.
O sırada tesislerden havaya atılan havai fişeklerle rengarenk görüntüler oluştu. Taraftarlar etkinlik sonunda da oluşturdukları konvoylarla kutlamaları sürdürdü.
Etkinlikte açıklamalarda bulunan teknik direktör Ertuğrul Sağlam, "Bugün Samsunspor için çok özel bir gün. Her sene 30 Haziran’da kuruluş yıl dönümü kutlanıyor ama bu sene tabi rakam olarak da 55. Şehrimizin rakamı ve 55. yılın aynı zamanda federasyon tarafından bugün sonlandırıldığı yani oynanmayacağının açıklanması da bir şekilde bizim bir üst lige çıkışımızın ilanı oldu. Onun da bugüne denk gelmesi ayrı bir keyif. Bütün bunları bir araya toplarsak bugün gerçekten Samsunluların, Samsunsporluların mutlu olması için, takımlarıyla gurur duyması için çok güzel bir gün" şeklinde konuştu.
TFF 2. Lig Beyaz Grup'ta yer alan Samsunspor, oynanan 28 haftada 23 galibiyet, 4 beraberlik ve 1 mağlubiyet alarak 73 puan ile lider durumda.