SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ozan Tufan o golden sonra neden sinirlendiğini anlattı!

Yeni Malatyaspor maçında attığı iki golle takımına 3 puan kazandıran ve 5 golle Fenerbahçe'nin en golcü 3. ismi olan Ozan Tufan, galibiyet golü sonrasındaki sinirli tavrına açıklık getirdi!

SKOR ÖZEL | İrfan Yirmibeş
08:41 -
Ozan Tufan o golden sonra neden sinirlendiğini anlattı!

90 ve 90+5'te attığı gollerle Fenerbahçe'yi Yeni Malatyaspor önünde adeta ipten alan Ozan Tufan, hem takımı hem kendisi ile ilgili itiraflarda bulundu. Futbol kariyerinin hücum anlamında en verimli sezonunu yaşayan (5 gol – 5 asist) deneyimli oyuncu “Bu geri dönüşü 10 kişi kalan rakibimiz karşısında yapamasaydık bizim için utanç verici olurdu. Fenerbahçe bu durumda olmamalıydı. Sahaya çıktığı zaman çatır çatır oynayarak gollerini atmalı” dedi.

‘PANDEMİ BİZİ GERİYE ATTI’

Ozan, “3. gole arkadaşlarım sevindiğinde, maçı bu duruma getirdiğimize sinirlendim” ifadelerini kullandı. Milli futbolcu, kendi performansı için de “İlk devredeki Ozan ile şu andakini bir tutamayız. Kendimi iyi görmüyorum. Performansım 2 gol atmama rağmen beni tatmin etmedi. Pandemi dönemi bizi geriye attı. 8 numara oynuyorum, hem savunmaya hem hücuma yardımcı olmam isteniyor. Ancak pandemiden sonra bu çok zor oluyor” diye konuştu.

Ozan, Vedat Muriqi (15) ve takımdan ayrılan Kruse'den (7) sonra Kanarya'nın en golcü ismi (5).