SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kazakistan’da corona virüsü şoku! Kaisar’ın 25 futbolcusunda Covid-19 tespit edildi

Kazak Premier Ligi ekiplerinden Kaisar'da A Takım'dan 10 oyuncuda genç takımdan ise 15 oyuncuda corona virüsü tespit edildi. Kazakistan Futbol Federasyonu'nun devam kararının ardından çarşamba günü lig maçlarının yeniden başlaması bekleniyordu. Kaisar cephesi federasyondan gelecek yeni açıklamayı bekliyor.

SKOR DIŞ HABER
Güncellenme: 16:04, 29/06/2020
Kazakistan’da corona virüsü şoku! Kaisar’ın 25 futbolcusunda Covid-19 tespit edildi

Corona virüsü nedeniyle verilen aranın ardından çarşamba günü yeniden start almaya hazırlanan Kazak Premier Ligi’nde mücadele eden Kaisar’da corona virüsü şoku yaşanıyor.

A Takım’da 10, genç takımda ise 15 oyuncunun Covid-19 testi pozitif çıktı. Teknik Direktör Stoycho Mladenov konuyla ilgili olarak açıklamalarda bulunurken haberleri doğruladı.

Mladenov, “10 oyuncumuzun corona virüsü testi pozitif çıktı. Genç takım oyuncularını da ekleyince enfekte olan oyuncuların sayısı 25’e çıkıyor. Ben de teknik ekibimizin diğer üyeleri ile Bulgaristan’dan gelen santrfor Aleksandar Kolev’in testleri negatif çıktı” dedi.

İLGİLİ HABER MLS`te 18 futbolcunun corona virüs testi pozitif! MLS`te 18 futbolcunun corona virüs testi pozitif!

Takımın yapacağı antrenman iptal edilirken Mladenov, Kazakistan Futbol Federasyonu’ndan çarşamba günü oynamaları gereken Taraz maçı öncesi bir açıklama beklediklerini ifade etti.

Toplamda bugüne kadar 21 bini aşkın vakanın tespit edildiği Kazakistan’da 183 kişi corona virüsü nedeniyle hayatını kaybetti.