SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

NBA ve oyuncular birliği NBPA, yarıda kalan sezonun tekrar başlaması için karar birliğine vardı. Yeniden başlayacak sezon daha önce de açıklandığı gibi Orlando’daki Disney World’de düzenlenecek. Dev tesis yalnızca oyuncular ve lig çalışanları için bir fanus gibi dış dünyaya kapatılacak.

Bu çerçevede yeniden başlayacak sezonun fikstürü açıklandı. Takımlar playoff öncesi “sıralama maçları” niteliğindeki müsabakaları oynayacak. Doğu’da 9, Batı Konferansı’nda ise 13 takım olmak üzere toplam 22 takım; sekizer maç oynayacak.

Bunun ardından konferansını 8 ve 9. sırada tamamlayan takımlar arasında bir maç veya daha az bir fark varsa, bu iki takım playoff aşamasına kalmak amacıyla aralarında playoff usulü seri oynayacak.

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

NBA COMEBACK OPPONENTS Who has the toughest road to the #NBAPlayoffs? #WholeNewGame . . . : Link in Bio

#WholeNewGame (@nba)’in paylaştığı bir gönderi ()

30 Temmuz’da başlayacak ligde ilk gün iki maç oynanacak. New Orleans Pelicans Utah Jazz’la karşılaşırken, diğer yanda ligin en önemli iki şampiyonluk adayı olan Los Angeles Lakers ile Los Angeles Clippers kendileri adına lig açılışını yapacaklar.

Günde maksimum yedi maç oynanacak şekilde, sıralama maçları 14 Ağustos’ta tamamlanacak. Tesiste bulunan üç korttan ikisi, ulusal yayına hazır şekilde kullanılacak.

İLGİLİ HABER NBA`de 16 yeni pozitif vaka NBA`de 16 yeni pozitif vaka