SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

NBA kıyafet yönetmeliğinde esnekliğe gitti

NBA yönetimi, Orlando'daki Disney World'de yeniden başlayacak sezon için kıyafet yönetmeliğinde esnemeye gitti. Esnetilen yönetmelikle yeniden başlayan sezonda yaz ligi havası esecek.

SKOR DIŞ HABER
Güncellenme: 12:42, 26/06/2020
NBA kıyafet yönetmeliğinde esnekliğe gitti

NBA yönetimi yeniden başlayacak sezona yoğun bir şekilde hazırlanıyor. Lig yönetiminin yeni süreçle ilgili yaptığı son güncelleme kıyafet yönetmeliğinde oldu.

Yapılan esnetmeyle oyuncuların saha kenarında otururken takımlarının resmi ceketlerini giymeleri zorunluluğu kaldırıldı. Ayrıca oyuncular polo yaka tişört giyebilecek ve koçlarda polo yaka NBA tişörtleriyle maça dahil olabilecek.

Yeni kurallar temelde NBA’in yaz liginde kullandığı kıyafet yönetmeliğiyle örtüşüyor. Dolayısıyla Orlando’daki Disney World’de tekrar başlayacak sezonda NBA Summer League (Yaz Ligi) havası esecek.

Bilindiği gibi NBA’de yarıda kalan sezon 30 Temmuz’da tekrar başlayacak. Alınan özel önlemlerle Orlando’da yaratılacak “fanus” ortamıyla corona salgınından tüm sporcu ve katılımcıların korunması hedefleniyor.

Maçlarda yer almayan oyuncular Disney World’ün içinde bulunan üç otelden birinde konaklayacak. Fanus süresince dışarıdan kimse Disney World’e alınmayacak. Bu sebeple testi pozitif çıkan kişilerin bilgileri lig tercih ettiği takdirde dış dünya ile paylaşılacak.

NBA’de “dress code” olarak adlandırılan kıyafet yönetmeliği 2005 senesinde dönemin NBA patronu David Stern’den tarafından yürürlüğe sokulmuştu. Yeni kurallar dizisiyle sporcuların maçlara resmi kıyafetlerle gelmeleri mecburi tutulmuş ve hip hop kültürünü çağrıştıran kıyafetler kural dışı tutulmuştu. Amerika’daki profesyonel spor ligleri arasında bu tarz bir yönetmeliği kabul eden ilk lig NBA olmuştu.

İLGİLİ HABER Lebron James`ten 100 milyon dolarlık yeni şirket Lebron James`ten 100 milyon dolarlık yeni şirket

Yayınlanma Tarihi:12:36,