SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Liverpool 30 yıl sonra gelen şampiyonluğu böyle kutladı!

Premier Lig'de şampiyon belli oldu! Liverpool bir tarih yazarak bitime 7 hafta kala şampiyonluğunu ilan etti! Kırmızılar, 30 yıl sonra gelen lig zaferini doyasıyla kutladı! İşte Liverpool şehrindeki kutlamalar ve Klopp'un gözyaşları...

İngiltere Premier Lig’in 31. haftası dev bir maça sahne oldu. Chelsea, sahasında konuk ettiği Manchester City’yi 2-1 mağlup ederek, Liverpool’un ligin bitimine 7 hafta kala şampiyonluğunu ilan etmesini sağladı.
Liverpool, Chelsea’nin bu galibiyetiyle 30 yıl aradan sonra şampiyonluk sevinci yaşamış oldu.
Öte yandan İngiltere liginde son şampiyonluğunu 1990'da alan Liverpool, 'Premier Lig' adı altında da ilk şampiyonluğunu yaşamış oldu.
Liverpool taraftarları corona virüse rağmen 30 yıl sonra gelen şampiyonluğu doyasıya kutladı!
Anfield Stadı önünde toplanan taraftarlar, tezahüratlar söyleyip meşaleler yakarak şampiyonluğu kutladı.
Liverpool Menajeri Jürgen Klopp, 30 yıl sonra kulübe kazandırdığı şampiyonluğun ardından duygularını aktarırken gözyaşlarını tutamadı.
Çok önemli bir zafer yaşadıklarını kaydeden deneyimli hoca, "Şu anda kutlama yapmak önemli çünkü bu anlar unutulmaz. Sezondan birçok anımız vardı ve şimdi kutlama fotoğraflarımız olacak. Herkes için yaşadığımız bugünler zor ancak yine de bir araya gelmek zorundaydık, çocuklar da maçı birlikte izledi" dedi.
İşte Liverpool taraftarlarının dün gece yaptığı kutlamalar ve yaşadıkları büyük mutluluk!