SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Jürgen Klopp tarihe geçti, gözyaşlarını tutmadı!

İngiltere'de Liverpool'u şampiyon yaparak büyük başarıya imza atan Jürgen Kloop; ülkede şampiyonluk yaşayan ilk Alman teknik direktör olurken, Kırmızılıları da Premier Lig'de ilk kez şampiyon yaptı. Klopp, Premier Lig'de bitime 7 hafta kala takımını şampiyon yaparak 'En erken şampiyon' unvanını da kazandı.

Güncellenme: 08:08, 26/06/2020

İngiltere Premier Lig’in 31. haftası sonunda Liverpool şampiyonluğunu ilan etti. Son iki sezonunun şampiyonu Manchester City’nin önünde 23 puanla lider bulunan Kırmızılar, ligde bitime 7 hafta kala şampiyon olan ilk ve tek takım unvanını da aldı.

1992-1993 sezonunda kurulan Premier Lig’de hiç şampiyon olamayan, ligde ise 30 yıldır zafere hasret olan Liverpool’un bu özlemine son veren Jürgen Kloop, ülkede şampiyon olan ilk Alman teknik direktör oldu.

İLGİLİ HABER Liverpool 30 yıl sonra gelen şampiyonluğu böyle kutladı! Liverpool 30 yıl sonra gelen şampiyonluğu böyle kutladı!

GÖZYAŞLARINI TUTAMADI!

Ligdeki 19. şampiyonluğun ardından Klopp, Sky Sports’un canlı yayına bağlanarak duygularını anlattı.

“Bu şampiyonluk taraftarlarımız için” diyen tecrübeli teknik adam, “Şu anda kutlama yapmak önemli çünkü bu anlar unutulmaz. Sezondan birçok anımız vardı ve şimdi kutlama fotoğraflarımız olacak. Herkes için yaşadığımız bugünler zor ancak yine de bir araya gelmek zorundaydık, çocuklar da maçı birlikte izledi” ifadelerini kullandı.

Gözyaşlarına hakim olamayan Jürgen Klopp, şu sözlerin ardından canlı yayına veda etti;

“Gerçekten tamamen kendimi kaybetmiş durumdayım. Kenny Dalglish’in bizi nasıl desteklediğini biliyorum, bu şampiyonluk onun için. 30 yıl bekledi, ayrıca Gerrard için, o da çok bekledi.”

Yayınlanma Tarihi:08:02,