SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Semih Özsoy’dan Obradovic’e: Aileni ikna etmek için Sırbistan’a beraber gidelim

Fenerbahçe'de Obradovic'in 1 yıl takım çalıştırmama kararıyla büyük bir şok yaşanırken, başkan vekili Semih Özsoy'un Sırp başantrenörle ailesini ikna etmek için Sırbistan'a gitmek istediği öğrenildi.

SKOR ÖZEL | Sercan Hamzaoğlu
Güncellenme: 11:21, 25/06/2020
Semih Özsoy’dan Obradovic’e: Aileni ikna etmek için Sırbistan’a beraber gidelim

Geçen hafta İstanbul’a gelen ve anlaşmaya yakın olan Obradovic’le yaşananların perde arkasına Sözcü ulaştı.

Görüşmeler için Türkiye’ye gelen Obradovic’e Ali Koç özel uçağını tahsis ederek kalmasını ne kadar istediğini göstermiş ancak Sırp başantrenör mütevazi tavrıyla bunu kabul etmemişti.

Obradovic’in görüşmeler öncesi ailesiyle ve “çalışmanı istemiyoruz” tavrıyla kafasının karışık bir şekilde İstanbul’a geldiği öğrenildi.

Tecrübeli başantrenör, ailesinin de isteğiyle görüşmelere negatif bir düşünceyle başladı ancak görüşmeler ilerledikçe imza atmaya yakınlaştı.

İLGİLİ HABER Zeljko Obradovic dönemi sona erdi, organizasyon dağılıyor Zeljko Obradovic dönemi sona erdi, organizasyon dağılıyor

AİLESİ İLE BİR DAHA KONUŞACAĞINI SÖYLEDİ

Başkan Ali Koç ve başkan vekili Semih Özsoy’la Obradovic’in görüşmelerinde bütçe ve maaş konusu çok az bir vakitte konuşulup ortak noktada anlaşıldı.

Görüşmeler ilerledikçe Obradovic’in de Fenerbahçe’de kalma fikri ağır basmaya başladı. Obradovic, yönetime ülkesine dönerek ailesiyle bir kez daha konuşacağını söyledi.

İLGİLİ HABER VEDA... VEDA...

‘ELİMDEN GELENİ YAPAYIM’

Bir aksilik yaşanmamasını isteyen Semih Özsoy, olacakları tahmin edermişcesine “Koç bende seninle geleyim. Ailenle bir de ben konuşayım. Elimden geleni yapayım ve aileni beraber ikna edelim” teklifinde bulundu.

Bunu kabul etmeyen Obradovic, ailesiyle yalnız görüşmek istedi. Herkes olumlu bir cevap beklerken salı akşamı saat 22:00 sularında Obradovic’ten olumsuz haber geldi.

KALMAK İSTEMESİNE RAĞMEN…

Kariyerinin son 19 yılında sadece 1 yıl dinlenip ailesine vakit ayıran Obradovic, ailesinin isteğini karşılıksız bırakamadı. Pandemi sürecinde ailesinin çalışmasını istememesi ve uzun yıllardır ayrı kalmaları gerekçesiyle Obradovic kararı Fenerbahçe yönetimine bildirdi. Obradovic de kalmak istemesine rağmen ailesinin isteği ağır bastı ve 7 yıllık serüven sona erdi.

Yayınlanma Tarihi:09:24,