SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Leeds United tribünlerinde Usame bin Ladin şoku!

İngiltere Championship ekiplerinden Leeds United da pandemi sürecinde tribünlerde karton taraftar uygulamasına geçerken şok bir görüntü ortaya çıktı. Leeds tribünlerinde terörist grup El-Kaide'nin kurucularından olan Usame bin Ladin'in de fotoğrafı tribünde tespit edildi. Kulüp bir açıklama yaptı ve görselin derhal kaldırıldığını söyledi.

SKOR DIŞ HABER
Güncellenme: 10:50, 25/06/2020
Leeds United tribünlerinde Usame bin Ladin şoku!

Corona virüsü sürecinde kulüplerin tribünlerini doldurduğu “karton taraftar” uygulaması İngiltere Championship’in iddialı ekiplerinden Leeds United’ın başını ağrıttı.

Leeds United’ın yuvası Elland Road’daki yaklaşık 15 bin “karton taraftar” arasında 2011’de ABD’nin düzenlediği operasyonla öldürülen eski El-Kaide lideri Usame bin Ladin’in de fotoğrafının yer aldığı tespit edildi.

9 Eylül terör saldırılarının planlayıcısı ve azmettiricisi olan ismin fotoğrafının tribünde yer alması sosyal medyada gündem oluştururken BBC’de yer alan habere göre açıklamada bulunan Leeds United yetkilileri tribünde başka bir rahatsız edici fotoğrafa yer verilmeyeceğini ve tüm fotoğrafları incelediklerini ifade etti.

Avustralya’da da benzer bir olay yaşandı

Bu ay başında Avustralya’da da benzer bir olay yaşanmış ve National Rugby League’de (Ulusal Ragbi Ligi) Penrith Panthers’ın Newcastle Knights ile bir araya geldiği maçta Britanyalı seri katil Harold Shipman’ın fotoğrafının da tribünlerde yer aldığı ortaya çıkmıştı.

İLGİLİ HABER Sergio Aguero`dan Manchester City`ye kötü haber Sergio Aguero`dan Manchester City`ye kötü haber

 

Bu iki olay üzerine bu uygulamaya giden kulüplerin fotoğrafları daha sıkı denetlemesi gerektiği de gün yüzüne çıktı.

Championship’te 38 hafta sonunda bitime 8 maç kala Leeds United, 64 puanla üçüncü sırada yer alan Fulham’ın 7 puan önünde 71 puanla ikinci sırada yer alıyor.

Yayınlanma Tarihi:10:29,