SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Skandal turnuva sonrası Djokovic’in corona virüsü testi pozitif çıktı

Düzenlediği tenis turnuvası ve sonrasında verdiği parti nedeniyle sert eleştiriler alan Novak Djokovic'in corona virüsü testi pozitif çıktı. Turnuva boyunca yaşananlar, tepkilere neden olmuştu.

SKOR DIŞ HABER
Güncellenme: 16:13, 23/06/2020

Novak Djokovic Vakfı tarafından düzenlenen Adria Tour adlı tenis turnuvasında yaşananlar, büyük tartışma konusu olmuştu. Turnuvada corona virüsü tedbirlerinin hiçe sayıldığı uygulamalar, Novak Djokovic’in sert eleştiri almasına neden olmuştu.

Turnuvada çekilen toplu fotoğraflar, oynanan futbol ve basketbol maçları, maçların seyircili oynanması, turnuva sonrası düzenlenen parti, pandemi döneminde yapılmaması gereken her şeyin turnuvada yapıldığını gözler önüne sermişti.

Ve beklenen oldu… Novak Djokovic ve eşinin corona virüsü testi pozitif çıktı. Dünya 1 numarası, üst üste skandallara imza attığı turnuva sonrası corona virüsüne yakalanmış oldu.

Novak Djokovic, konu ile ilgili yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Zadar’dan Belgrad’a döndükten hemen sonra test yaptırdım. Benim ve eşimin testleri pozitif, çocuklarımızın testleri ise negatif çıktı. Geçtiğimiz ay düzenlenen turnuvada her şeyi güzel duygularla yaptık. Turnuvamızın amacı insanları birleşmek ve dünyaya birlik mesajı vermekti. Tenis yönetimi de oyunculara, bulundukları bölgelerde küçük turnuvalara yarışmacı olarak katılmaları için izin verdi. Turnuvayı düzenlediğimiz zamanda virüs tüm dünyada etkisini yitiriyordu. Ama maalesef virüs hala aramızda. Birlikte yaşamayı yeni öğrendiğimiz bir şey bu… Umarım zamanla her şey kolaylaşır ve alıştığımız şekilde yaşamaya devam ederiz. Virüsten etkilenen herkes için çok üzgünüm. Önümüzdeki 14 gün boyunca izolasyonda kalacağım ve 5 gün içinde yeniden test yaptıracağım.”

SKANDALLAR ZİNCİRİ

Novak Djokovic’in kendi ismini taşıyan vakfı tarafından Belgrad’da düzenlenen Adria Tour’un ilk ayağı, peş peşe yaşanan skandallarla gündeme gelmişti.

Tüm dünyayı etkisi altına alan corona virüsü salgınının hiçe sayıldığı turnuvada, yakınlaşmaktan kaçınılmamış, toplu fotoğraflar çektirilmiş, Djokovic, gösteri amaçlı, ünlü sporcu arkadaşlarıyla, temas gerektiren futbol ve basketbol oynamıştı.

Pandemi öncesi günleri aratmayan organizasyonda sporcular, top toplayıcı çocuklar, seyirciler ve basın mensupları bir aradaydı. Üstelik, Djokovic’in turnuvadan hemen önce birlikte basketbol oynadığı Partizan’dan Nikola Jankovic’in testi pozitif çıkmıştı.

PARTİDE AKILALMAZ GÖRÜNTÜLER

Turnuva sonrası düzenlenen partide ise skandallar zinciri üstüne koyularak devam etti. Çılgınlar gibi eğlenen sporcular, gece kulübündeki diğer insanların da hayatlarını riske atacak görüntüler oluşturdu.

Sosyal mesafenin zaten hiç uygulanmadığı partide sporcular, bir süre sonra birbirlerine sarılarak şarkılar söyledi, dans etti. Partide yaşananların sosyal medyada paylaşılmasının ardından Djokovic ve diğer tenisçilere tepki yağdı. Partide Djokovic dışında Dominic Thiem, Alexander Zverev ve Grigor Dimitrov gibi dünya çapındaki tenisçiler de yer aldı.

İşte o partide yaşananlar:

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

Also Djokovic:

CrackedRacquets.com ® (@crackedracquets)’in paylaştığı bir gönderi ()

Yayınlanma Tarihi:15:24,