SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kasımpaşa-Fenerbahçe maçına yazarlar ne dedi?

Spor yazarları, Kasımpaşa'nın sahasında Fenerbahçe'yi 2-0 mağlup ettiği karşılaşmayı değerlendirdi.

Ercan Taner - Sözcü

"Ben mükemmeliyetçi bir insan değilim. Bunu futbola uyarladığımda, bizim ligde maç seyrederken nefis bir taktik mücadelesi, harika gol pozisyonları beklemiyorum, yıllardır. Pozisyonlar içinden cımbızla atak arayıp, ne anlardı diyeceğim dakikalar o kadar az oluyor ki, bizim ligde."
"Vedat Muriqi'i unutmadım. Tam bir kayıp vaka. Maçın son bölümlerinde, bu sezonki Fenerbahçe'yi tekrar izledik. Mehmet Ekici kaleye belki iyi vurur, bir gol kazanırız düşüncesi, ceza sahasına gönderilen yüksek toplar derken, VAR'dan dönen penaltı kararı, Fenerbahçe’yi canlandırabilir miydi düşüncesi ortaya çıktı. Sonra yine VAR ve kaybedilen maç."
Alican Özcan - Sözcü

"Fenerbahçe'yi izlemenin ne tadı kaldı, ne tuzu. Her hafta aynı filmi tekrar tekrar izliyoruz. Kanat oyuncuları faydalı tek bir iş yapmaz, orta saha top dağıtmaz, savunmanın ismi var cismi yok, forveti golü unutmuş. Artık Fenerbahçe hakkında konuşmak bile israf. Eskiden Fenerbahçe'nin adı rakipleri korkutmaya yeterdi, şimdi Fener'le maçı olan bayram ediyor. Bu noktaya bir günde gelinmedi ve bir günde de kurtulması zor duruyor."
"Peki neden ısrarla inancını yitirmiş, adlarına futbolcu denen bir grupla sahaya çıkılıyor? Takımı bu hale getirenlere hediye gibi her hafta forma verip sahaya çıkarmak hiç mi içinizi sızlatmıyor? Bu kulübün, o formayı başının üzerinde taşımaya niyeti olmayanlara hiç ihtiyacı yok. Ama Ömer Faruk'a, Murat Sağlam'a, Gürkan Başkan'a ihtiyacı var. Madem bu sezon fiilen bitti, madem bu oyuncuların futbol zekası takımı buraya kadar getirebiliyor, kalan 6 haftada müsaade ederseniz biraz da gençler oynasın. İşler her kötü gittiğinde söylenen bir söz olarak değil, gerçekten geleceğimizi kuracak gençlere güvenilmesi için."
Ercan Güven - Milliyet

"Tam iki sezondur adeta “yok etmek için” yaşıyor Fenerbahçe… Önce “mirasyedi” sandık, “terminatör” çıktı… Önünde, arkasında, tarihinde ne varsa hepsini yıkıp, parçalayıp, yiyip bitiriyor. Bir tek rakiplere ilişmiyor. Kolay değil tabi!.. Fırsatlar yenileniyor, camia büyük, tarihi çok zengin. Lakin azmin elinden hiçbir şey kurtulmuyor! Bakın bir haftada ne kupa bıraktı ne Avrupa şansı. Çok tehlikeli bir noktada artık… Sıfırı tükettiğine, hiçbir rakibe diş geçiremediğine göre, sıra kendi kendini yemeğe gelmiş olmalı!"
Serkan Akcan - Fanatik

"Fenerbahçe için motivasyon şu anda en büyük sorun. Kupa elenişi üzerine gelen Kasımpaşa mağlubiyeti bunun eseri. Takımın havası yok ve rakipten çekinen bir oyuncu grubu var. Mağlubiyete isyan edecek tek bir futbolcu yok, olan da tribündeydi zaten. Bu nasıl bir gamsızlık, bu nasıl formsuzluk, bu nasıl hedefsizlik. Fenerbahçe futbolcusu hedefsiz olmamalı, amaç o formayı giymek değil o formayla kupa kaldırmaktır. Fakat Fenerbahçe 6 yıldır ne kupada ne ligde bir tane kupa kaldırdı."
Serdar Ali Çelikler - HTSpor

"Benim dizi listemin açık ara birincisi Breaking Bad'dir. Özetle sayılı ömrü kalan bir lise kimya öğretmeninin ailesine daha iyi bir gelecek bırakmak adına uyuşturucu üretim işine girmesinden sonraki yaşananları anlatır. Baş karakterimiz Walter White, kötü yola düşünce kendisine Heisenberg takma ismini alır. Ali Başkan'a izlemediyse bu diziyi izlemesini öneririm. Çünkü dizinin içinde kimya ile ilgili harika bilgiler var. Fenerbahçe takımının kimyası bozuk. 2 yıldır böyle. Elementlerin hepsi iyi kötü bir kaliteye sahip. Ama bir araya geldiklerinde berbat bir ürün ortaya çıkıyor."
"Bence artık Ömer Faruk'ları, Muhammed'leri, Melih'leri görelim. Onlar kaybetsinler hiç olmazsa. Yoksa bu Deniz Türüç'ten de Ferdi'den de bir şey olacağı yok."
Mehmet Demirkol - Fanatik

"Fenerbahçe maça odaklanmış başlasa da alışılan sorunlar da öylece duruyordu. Savunmada ilerleme yok ama artık atmayı da unuttular. ‘Çiğ etle beslenen’ Vedat, vegan olmuş gibi misal! Zar zor kaleyi buluyor."
"Fenerbahçe beklediğimden daha odaklanmış bir oyun oynayarak başladı. Öte yandan beklenen, artık alışılan sorunlar da öylece duruyordu. Savunmada kalesine gelen topların neredeyse yarısı gol oluyordu sezon başında. Ama atıyordu da. Fenerbahçe savunmada bir ilerleme kaydedemediği için değil, atmayı unuttuğu için bu kadar zorlanıyor. ‘Çiğ etle beslenen’ Vedat vegan olmuş gibi misal... Zar zor kaleyi buluyor."