SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray-Gaziantep FK maçına spor yazarları ne dedi?

Spor yazarları, müthiş heyecana sahne olan ve 3-3 biten Galatasaray-Gaziantep FK karşılaşmasını değerlendirdi.

Rıdvan Dilmen - NTV - Yüzde 100 Futbol

"Kimse bana Türk futbolu temiz demesin. Fenerbahçe ile Galatasaray ezeli rekabet ebedi dostluk tam olur şimdi"
"6 SANİYE KARARI DOĞRU AMA TEBRİK EDEMEYECEĞİM"

"Hakem maça giderken kimlerin ne istediğini, Türk futbolunun TFF'nin komitelerin ne istediğini adları gibi biliyorlar. Alper Ulusoy doğru karar verdi, tebrik edemeyeceğim çünkü bundan önce 1500 defa o kararı hiç vermedin"
"EN AZ 5 KEZ DAHA YOKSA BEN YORUMCULUĞU BIRAKACAĞIM"

"Bursa'da ölümler var, sınırda yine şehidimiz var. Taktik yorumu yapmayacağım. Bir kaç yıldır bırakın iyi niyetli olduklarını kötü niyetli olduklarını düşünüyorum. Doğrulara verilen kararları tartışıyorsak durum çok vahim demektir. Alper Ulusoy'un son yönettiği maçta eğer en az 5 pozisyonda 6 saniye kuralı ihlal edilmediyse ben yorumculuğu bırakacağım. 4 olursa kabul etmiyorum, 5 tane! Çok iddialı konuştum şimdi ama sözümü de geri almayacağım."
Bahadır Çokişler - Sözcü

"Hakem Alper Ulusoy'un VAR marifeti sayesinde maçın sonucuna tesir edecek bir hatası olmadı. Kırmızı kartta sonuna kadar haklıydı. Maçın sonunda uzun süre oyun durdu ve haklı bir karar vererek golü iptal etti."
"Penaltı sonuna kadar verilebilir. Fatih Terim elindeki kısıtlı kadro ile takımını iyi hazırlamış. Gaziantep beraberliği şampiyonluğa sekte vursa da mücadele edecektir. Peki Başakşehir karşısında bu kadar eksikle ne yapabilir?"
"Varlığı bir dert, yokluğu ayrı bir dert… Yenen ve atılan gollerde hep imzası var. Belhanda istediği zaman Galatasaray oynuyor, istemediği zaman sahada yok. Garip bir tesadüf ama Ahmet'in kırmızı kartında bile imzası var. Karşılaşmayı ilk 30 dakikaya kadar değerlendirirsek Belhanda'ya bir daha forma vermek futbola ihanet…"
Ali Ece - Fanatik

"Galatasaray, 55’e kadar ofansif gücüyle maçı farklı kazanacak kadar pozisyon geliştirdi. 55’teki Belhanda’nın savsak geri pas hatası sonrası asıl mevkisi stoper olan tek oyuncu Ahmet Çalık atılırken bir kez daha defansif organizasyon hatası Galatasaray’ın canını yaktı."
"Çalık belki de atılmak yerine bırakıp gole razı olmalı, takımını bu kadar uzun süre eksik bırakmamalıydı çünkü Galatasaray, 10 kişiyken bile gördüğümüz gibi gol atabilecek ofansif güce sahip ancak bu kadar savunmacı eksiği varken 11 kişi bile doğru defansif organizasyonu yapmakta zorlanıyor. Ligin en iyi yedek kalecisi Okan’ın kurtarışlarına yazık oluyor!"
Osman Şenher - Milliyet

Dün gece Galatasaray 10 kişiyle berabere kaldı. En azından hakemler futbolcuları rahat bıraksınlar, güzel bir maç seyredelim. Ama anladığım kadarıyla Galatasaray’ı kafalarına takmışlar. Bu şartlar altında sarı-kırmızılıların şampiyonluk yarışını götürebilmesi mümkün değil. Son saniyede Gaziantep penaltı kazanıyor. Daha sert pozisyonda Falcao rakip 18 içinde düşürüldü, Alper Ulusoy devam dedi ama son dakika ev sahibi ekibin aleyhine verdiği çok ağır penaltı kararıyla niyetinin de ne olduğunu gösterdi.
Deniz Çoban - Fanatik

"Son dakikalarda Jimmy Durmaz’a korner bayrağı yakınında yapılan faul sonrasında Gaziantep hücumu başlamış fakat bu hücum birçok pozisyona sahne olmuştur. Üzerinden bu kadar zaman geçtikten sonra bu golün faul gerekçesiyle iptal edilmesini doğru bulmuyorum.
"Son saniyede gelen Gaziantep’in beraberlik golü öncesinde Okan’ın topu 6 saniyeden fazla tuttuğu için çalmış olduğu endirek kararı kuralara göre doğru. Ancak ne dünyada ne de Türkiye’de yakın zamanda verilmiş böyle bir karar hatırlamıyorum. Yani pek örneği yok. Pozisyon sonrasında verilen penaltı da doğru karardı."
Şansal Büyüka - Milliyet

"Galatasaray aslında iki maç yaptı... Gaziantep ile mücadele ederken kendi içiyle de mücadele etti… Golcüleri atmaya çalıştı, başarılı oldu, savunma adamları yemek için çalıştı, ilginçtir onlar da başarılı oldu… Sonuçta Galatasaray önce Gaziantep’le, sonra Galatasaray’ın hücumcuları, kendi savunmacıları ile berabere kaldı... Kaleci Okan son dakikalarda mutlak tehlikeleri önledi ama uzatmada penaltıya giden pozisyonu da başlatan adam oldu..."
"Bize hava hoş… Son yılların en keyifli maçını izledik… Kayode’yi, Lemina’yı, Seri’yi, Feghouli’yi, Djiboldji’yi beğendim… Altı golün arasında birinciliği Belhanda‘ya verdim… Kayode‘nin son dakikadaki müthiş golüne alkış tuttum ama VAR ile iptal edilmesini doğru buldum… Gaziantep bu ligin en keyifli takımlarından biri, bu hakkı bir daha teslim ettim… Hakem Alper Ulusoy‘u da yorumculara havale ettim…"