SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Denizlispor Beşiktaş maçına spor yazarları ne dedi?

Spor yazarları, Beşiktaş'ın, deplasmanda Denizlispor'u 5-1 mağlup ettiği karşılaşmayı değerlendirdi.

Lemi Çelik - Sözcü

"Beşiktaş başarılı olduğu yıllarda ofansif orta sahası ve forvet oyuncusu takımı taşıyordu. Biz buna futbolda ikiler deriz. Örnek verecek olursak Sosa-Gomez, Talisca-Cenk Tosun gibi… İkililer Beşiktaş'ı başarıya taşıyıp şampiyon yapmışlardı. Bu akşam da Burak Yılmaz ve Adem Ljajic ikilisi Beşiktaş'ı hücumsal anlamda şampiyon yapacak bir performansla oynattı."
"Lens’i biz söylemekten bıktık yazmaktan bıktık ama siz oynatmaktan hala vazgeçmiyorsunuz. Bu seviyede bir oyuncu ne zaman orta yapacağını bilmiyor. Topu nereye atacağını bile bilmiyor. Yani bu kadar yetenekli olup da fizik gücü olup da bu kadar yanlış yapan ve bir gram ilerlemeyen yeryüzünde başka bir futbolcu yoktur. Lens'in yerine Umut'u oynat belki bir genç kazanırsın."
Serdar Ali Çelikler - HtSpor

"Denizli'nin tek çalışkan ismi yardımcı hocasıydı. Sürekli konuştu. Devamlı her oyuncuya talimat verdi. Hep maçın içindeydi ama Mustafa Yumlu'nun yerde kalma istatistiği verdiği isabetli pas sayısından daha fazlaysa onun da yapacağı bir şey yok."
"Burak - Ljaic - N'Koudou ve dünkü gibi iyi oynayan Lens varken Beşiktaş pozisyon bulur. Nitekim buldular ve değerlendirdiler. 3-1'den sonra keyif de almaya başladılar. Sergen Yalçın'ın 4-1-4-1 dizilişinde önde sağ iç gibi kullandığı Atiba iyi gününde olmamasına rağmen çok pozisyona girdiler ve bu kez iyi değerlendirdiler. Sergen Hoca ofansif zihniyetli bir hoca. Bu konuda kendisini tebrik ediyorum lakin Denizli maçında 1-0 öndelerken ancak 1-0 gerideyken yenilebilecek bir golle eşitliğe yakalandılar. Sergen Hoca, tandemini bu kadar öne çıkararak oynayacaksa ki oynayacak belki eldeki en çabuk ve hızlı savunmacılardan Gökhan Gönül'ü stoper kullanmayı düşünebilir."
"Denizlispor; pandemi sonrası lige hiç hazır dönmeyen ekiplerden biri. Maçtan evvel stadın neredeyse 1-2 metre dışındaki havai fişek saçmalığı bile Denizli'nin şehir olarak da maça hazır olmadığını gösterdi. Ben Denizli kentinin emniyet müdürü olsam stattan ve maç gününden sorumlu komiser hakkında soruşturma açardım. "Kardeş, stadın 2 metre dışında adamlar 5 dakika havai fişek patlattılar. Siz seyircisiz maçta stadın dışında bu düzeneği görmediniz mi? Hadi görmediniz adamlar 5 dakika şov yaptılar sizinle dalga geçtiler havai fişek bitene kadar müdahale edemediniz. Peki siz ne iş yaparsınız?" derdim."
Bilal Meşe - Milliyet

"Burak Yılmaz varsa korkma, Kartal, onunla farklı oynuyor, ofansa çıkıyor, baskı yapıyor. Onun varlığı rakip savunmayı sürekli irite ediyor, arkadaşı kaçırıyor, o tamamlıyor, yetmez mi? Elbette Adem Ljajic’in çabuk oyunu Kartal’ın Denizlispor karşısında ilk yarıda vites yükseltmesinde en büyük faktördü. Maçın adamı Ljajic başarılı oyununu bir de golle taçlandırdı, eski günlerine dönüş yaptı."
"Görüyoruz ki, Ersin kalede artık banko, özgüveni artıyor, dünkü maçta kritik kurtarışlar yaptı. Rıdvan giderek onbiri zorluyor, yetenekli, biraz tecrübesiz. Hani o ilk yarıda Ersin’e verdiğin pas var ya, o geri pas kardeş bilesin!"
Ali Ece - Fanatik

"İkinci kez 11’de başlayan Rıdvan hücumda iyiydi, savunmadaysa birkaç telaşlı hareket yaptı ama böyle böyle tecrübelenecek, çalıştığı ölçüde gelişecek. Diğer genç yetenek Ersin’in 39 ve 83’teki kurtarışları fiziksel ve fundamental açıdan ne kadar üstüne düşmeye değer bir kaleci kumaşına sahip olduğunu gösteren cinstendi."
"Sözde Alman sözde kalecinin saçmalıklarından sonra Ersin’in kurtarışlarında kendi çocuğu kaledeymiş gibi mutlu olmayan Beşiktaşlı var mıdır ki?"
Deniz Çoban - Fanatik

"Maçın 10.dakikasında Beşiktaş’ın Burak’la kazandığı gol temiz. Burak’ın faulü gerektirecek bir teması yok. 26.dakikada Denizlisporlular maçın hakeminden kaleciye pas kararı beklediler. Kaleciye pas tartışılmaz şekilde açık, savunmacı tarafından bilerek ayakla kaleciye pas verildiğinde gerçekleşir. Oysa burada Rıdvan topu kornere doğru vuruyor, top eline çarpıp,yön değiştirerek kaleciye gidiyor. Kendi vurduğu top eline geldiği için elle oynamadan, hedefte kaleci olmadığı için de kaleciye pastan söz edemeyiz."
Atilla Gökçe - Milliyet

"Ne zamandır “beşlikler”i özlüyordu Beşiktaş. Dün adeta döktürdü ve beşledi. Futbolda bazı oyuncular var, takımlarının kimliğini belirliyorlar. Beşiktaş için Burak Yılmaz böyle bir oyuncu… Adem Ljajic de öyle.. Atiba, Elneny, Gökhan’ı da katalım."
"UEFA Avrupa Ligi’ne katılabilmek için hep kazanması gerek Beşiktaş’ın. Pozisyonunu kaybederse, peşindeki Fenerbahçe öne geçebilir. O nedenle dünkü “Beş”, Beşiktaş’a yakıştı! Tebrikler Sergen Hoca. Şimdi hepinizi alkışlayalım."