SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Sergen Yalçın: Lütfen farklı bir algı yaratılmasın

Beşiktaş Teknik Direktörü Sergen Yalçın, farklı kazanılan Denizlispor karşılaşmasının ardından yaptığı açıklamada futbolcularının iyi oynadığını ancak bunun bir maçta kalmaması gerektiğinin altını çizdi. Sergen Yalçın, Beşiktaş'ın küçülmeye gideceği şeklindeki iddialara da açıklık getirdi.

Güncellenme: 00:42, 21/06/2020

Süper Lig’in 28. haftasında Beşiktaş, deplasmanda Denizlispor’u 5-1 mağlup etti. Karşılaşmanın ardından açıklamalarda bulunan Sergen Yalçın, futbolcularının bugün çok iyi oynadıklarını belirtirken “Ancak önemli olan devamlılık” dedi.

Beşiktaş´ın gelecek sezon şampiyonluğa oynayacak bir kadro oluşturacaklarını vurgulayan Sergen Yalçın, “Basında çok böyle konularla ilgili bize de mesajlar geliyor. O yüzden Beşiktaş gelecek sezon genç oyuncularla falan oynamayacak. Beşiktaş şampiyonluğa oynayacak bir kadro kuracak. Beşiktaş iyi bir kadro kuracak. Önümüzdeki sene de bütün kupaları kazanmak için oyuncularımızla birlikte elimizden gelen her şeyi yapacağız. Küçülmeye falan gitmiyoruz. Böyle bir niyetimiz de yok. Genç oyuncularımız var. Kullanmamız gerekenleri kullanacağız. Kullanmamamız gerekenleri de kullanmayacağız. O yüzden lütfen farklı bir algı yaratılmasın bizim camiamızla ilgili… Biz önümüzdeki sene şampiyonluğa oynayacak bir kadro kuracağız. Herkesin bunu çok iyi anlamasını istiyorum” dedi.

“ÖNEMLİ OLAN DEVAMLILIK”

Farklı galibiyetle moral kazandıklarını belirten Sergen Yalçın “Oyunda iyi oynadığımız bölümler oldu. Fizik gücümüz gayet iyiydi. Son yarım saatteki tempomuzla sonuca gittik. Tüm futbolcularımız görevlerini eksiksiz yerine getirdi. Ancak önemli olan devamlılık. Bunun sürekli olması lazım” ifadelerini kullandı.

Futbolcularının performansı hakkında da konuşan Sergen Yalçın “Burak Yılmaz’ın gol atması gayet normal… Ama biz santraforumuzdan başka şeyler de istiyoruz. Sadece gol atmasını istemiyoruz. Bugün pres yaptı, gol attı, mücadele etti. Bir forvetin yapabileceği her şeyi yaptı. Adem Ljajic de çok iyiydi. Özellikle ikinci yarı oyuna büyük katkı sağladı. N’Koudou fantastik bir gol attı. Kenar oyuncularımız bugün çok iyiydi” şeklinde konuştu.

İki haftadır kazanamadıklarını ve galibiyetin kendileri için moral olduğunu belirten Yalçın, “Oyun içinde bölüm bölüm çok iyi oynadık. Özelikle son yarım saatte çok yüksek tempomuz vardı. Rakip karşılık vermekte zorlanınca oyun bizim lehimize çok kolay oldu. Onun için oyuncularıma tebrik ediyorum. Yavaş yavaş herkes maç oynayacak seviyeye geliyor. 3 aylık bir aradan sonra kolay değil tabi. Galibiyetten dolayı mutluyuz. Genç oyuncularımız vardı bugün. En baştan başlayan sonradan kattığımız. Altyapıdan gelen oyuncularımız, onlarda yavaş yavaş takımımıza alışmaya başlıyorlar. Onların da performansını özellikle memnunum. İnşallah bu süreklilik bizim adımımıza devam eder” dedi.

“HEDEFTEN UZAKLAŞINCA İŞLER ÇOK ZORLAŞIYOR”

Yalçın, geçen haftaki performansların çok bekledikleri gibi olmadığını ve bu hafta farklı bir ekiple başladıklarını ifade etti. Hafta içinde oyuncularla toplantı yaptığını, maça konsantre olmalarını istediğini aktaran Yalçın, “Büyük takımlarda maalesef hedeften uzaklaşınca işler çok zorlaşıyor. Hem teknik direktör hem de oyuncular için işler çok zorlaşıyor. Biz bu safhada oyuncularımızı ayakta tutmaya ve konsantre etmeye çalışıyoruz. Çünkü Beşiktaş her zaman şampiyonluğa oynayan ve kupa kazanmaya oynayan camiadır. Şu anda maalesef bu sezon bunların uzağında kaldığımız için maçlarda bazı sıkıntılar ve konsantre sıkıntıları yaşıyoruz. Yavaş yavaş bunu çözmeye çalışıyoruz” diye konuştu.

Bu hafta iyi bir oyun ortaya koyduklarını belirten Yalçın, “Oyuncularımız iyi mücadele ettiler ve konsantreydiler. Özellikle tempomuz çok yüksekti. İkinci yarıdaki yüksek tempo farklı galibiyete sebep oldu. O yüzden bu haftayı iyi bir sonuçla kapattık. Kalan 6 haftada da inşallah iyi sonuçlarla kapatma istiyoruz” ifadelerini kullandı.

“GENÇ OYUNCULARI HAVAYA SOKMANIN ÇOK DOĞRU OLDUĞUNU DÜŞÜNMÜYORUM”

Türkiye’de genç oyuncularla ilgili çok ciddi sorunlar yaşandığını ifade eden Beşiktaş Teknik Direktörü Sergen Yalçın, “Genç oyuncuları havaya sokmanın çok doğru olduğunu düşünmüyorum. Çünkü oyuncular bundan çok etkileniyor. Eskiden bazı arkadaşlarda bunun örneğini çok fazla gördük. O yüzden bizim genç oyuncularımız var. Onları kullanıyoruz. Onları çok fazla havaya sokmayalım. Daha çok gençler ve önlerinde uzun bir futbol hayatları var. Bırakalım kendilerini ispatlasınlar. Önce oynasınlar. Gelmesi gereken yerlere gelsinler. Onlarla ilgili methiyeleri ondan sonra konuşuruz. O yüzden genç oyuncularla ilgili konuşmayı çok sağlıklı bulmuyorum.  Bugün 4 tane alt yapı oyuncusuyla maçı bitirdik. 4 oyuncumuz da sahadaydı maçı bitirdiğimiz zaman. Bu da gençlere değer verdiğimizin ve genç oyuncuların bizim için önemli olduğunu ama sadece genç olduğu içinde bir oyuncunun Beşiktaş’ta oynamayacağını özellikle belirtmek istiyorum” şeklinde konuştu.

“OYUNCULARIMIZA GÜVENİYORUZ”

Maç içerisinde Ruiz Erdoğan değişikliğine ilişkin de açıklama yapan Sergen Yalçın, “Erdoğan-Ruiz değişikliği zorunlu bir değişiklik oldu. Ruiz adalesinde problem olduğunu iletti bize kenardan. Yedek kulübesinde oturan tek stoperimiz Erdoğan’dı. Genç bir oyuncu Erdoğan da onu kullandık. Bu şunu gösteriyor; Oyuncularımıza güveniyoruz. Genç oyunculara da tecrübeli oyuncularımıza da güveniyoruz. Hepsi bizim oyuncumuz. Boateng haftaya yetişir mi bilmiyorum. Aşil tendonunda bir problem var. Pazartesi günü net olarak öğreneceğiz. Vida haftaya yetişecektir. Boateng de herhalde haftaya bizimle birlikte olur” diye konuştu.

Yayınlanma Tarihi:23:34,