SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Alkışlar Hector Bellerin’e! Arsenal’ın her galibiyeti için 3 bin fidan…

Arsenal'in yıldız sağ beki Hector Bellerin bir yardım kampanyası başlattı. Küresel ısınma ve iklim değişikliğine dikkat çekmek isteyen İspanyol futbolcu sezonun geri kalanında her Arsenal galibiyeti için 3 bin fidan bağışlayacağını açıkladı. Bağışlanan fidanlar Amazon yağmur ormanlarına dikilecek.

SKOR DIŞ HABER
Güncellenme: 17:51, 17/06/2020
Alkışlar Hector Bellerin’e! Arsenal’ın her galibiyeti için 3 bin fidan…

İngiltere Premier League ekiplerinden Arsenal’ın İspanyol sağ beki Hector Bellerin, küresel ısınma ve iklim değişikliğine dikkat çekmek için şık bir kampanya başlattı.

Kampanyaya göre sezonun geri kalanında Arsenal’ın aldığı her galibiyet için Bellerin 3 bin fidan bağışlayacağını duyurdu.

Bellerin, kişisel Twitter hesabından yaptığı açıklamada “Bu sezon aldığımız her galibiyet için, karbon emisyonu sorunuyla mücadeleye yardım etmek adına, 3 bin fidan dikeceğim” ifadelerini kullandı. One Tree Planted adlı kar amacı gütmeyen bir organizasyonla beraber çalışan Bellerin, gezegenimizin iklimi ve ekosistemini düzenlemekte ağaçların oynadığı hayati role dikkat çekmek istiyor.

Bellerin bağışladığı fidanlar, kerestecilik faaliyetleri nedeniyle tehdit altında olan Amazon yağmur ormanlarına dikilecek. INPE’nin (Ulusal Uzay Araştırmaları Enstitüsü) Brezilya hükümetine sunduğu raporda Amazon’un Brezilya topraklarında kalan kısımlarındaki “ormansızlaşma” oranının bir önceki yıla göre yüzde 34’lük artış gösterdiği ortaya çıkmıştı.

İLGİLİ HABER Premier Lig`de heyecan yeniden başlıyor Premier Lig`de heyecan yeniden başlıyor

Bu konuya dikkat çekmek isteyen Bellerin ayrıca https://bellerintrees.raisely.com adlı bir internet sitesi üzerinden bağış kampanyası da başlattı.

Bellerin “Gelecek nesillere olumlu bir şekilde etki etmeyi derinden önemsiyorum. Dışarı çıkıp oynayabilmemiz için biyolojik çeşitliliğin doğada gelişebileceği sağlıklı yerlere ihtiyacımız var. Takımımın ve taraftarlarımızın desteği sayesinde birlikte bir sürü ağaç dikebiliriz!” ifadelerini kullandı.

Yayınlanma Tarihi:17:45,