SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ünal Karaman: Tunay’a yeneklerinin hatırlatılması gerekiyordu

Çaykur Rizespor Teknik Direktörü Ünal Karaman Galatasaray'ı 2-0 mağlup ettikleri maçın ardından 'Tunay Torun'a yeteneklerinin hatırlatılması gerekiyordu' ifadelerini kullandı.

Güncellenme: 08:15, 15/06/2020
Ünal Karaman: Tunay’a yeneklerinin hatırlatılması gerekiyordu

Çaykur Rizespor Teknik Direktörü Ünal Karaman, Galatasaray’ı 2-0 yendikleri maçın ardından açıklamalarda bulundu. Galatasaray karşısında son ana kadar disiplinli oynadıklarını ifade eden Ünal Karaman, “Bu kadar uzun bir aradan sonra başlamak her takım açısından zor. Biz maça iyi başladık, son derece disiplinli oynadık ve bunu maç boyunca da sürdürdük. Kazandık ancak çok zor oldu, eksiklerimiz var ve bu eksiklerimizi kapatacağız. Oyuncularım adına çok mutluyum ve onlara teşekkür ediyorum” dedi.

‘ESKİSİNDEN FAZLA ÇALIŞMAK ZORUNDA’

Genç kaleci Tarık’ın performansını da değerlendiren Karaman, “Biz her oyuncumuzu gelişsin diye çalıştırıyoruz, oynatamadığımız bazı genç oyuncularımız var. Bugünkü genç kalecimiz Tarık iyi oynadı ancak eskisinden daha fazla çalışmak zorunda” şeklinde konuştu.

‘TUNAY KALİTE BİR FUTBOLCU’

Maçın en iyi isimlerinden biri olan Tunay Torun’u da değerlendiren Karaman, “Tunay Torun çok kalite bir futbolcu, onu yakından tanıyorum. Sadece var olan yeteneklerinin ona hatırlatılması gerekiyordu, biz de ona bunu hatırlattık. Aramıza bu şekilde dönmesi bizi mutlu etti” ifadelerini kullandı.