SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Rıdvan Dilmen: Kadroyu Emre yapmıştır, oyuna da kendisini sokmuştur

NTV'de yayınlanan Yüzde 100 Futbol programında yorum yapan Rıdvan Dilmen, Fenerbahçe'nin Kayserispor'u Muriqi ve Gustavo'nun attığı gollerle 2-1 yendiği karşılaşma sonrasında değerlendirmelerde bulundu.

"Fenerbahçe son 8 haftanın 7'sini İstanbul'da oynuyor. Bir tek Ankara'ya gidecek. Kendilerini ilk 6'ya atma şansları var."
"Başka isimler konuşulurken bir anda Tahir Hoca geldi. Tahir hoca benim futbolcumdu. Kendisi çok düzgün bir adımdır. Çok da iyi fubolcuydu."
"Bu takımı Emre Belözoğlu çıkarmıştır. Kendisini de oyuna Emre sokmuştur. Geri dönüşte de payı vardı. Bu Tahir hocaya saygısızlık değildir. Bir günde kadroyu Tahir hoca çıkardı dersek doğru olmaz."
"Kayserispor böyle bir maç daha bulamaz. Hikmet Karaman, Mustafa Reşit Akçay isyan ederken bir anda sevinmişlerdir."
"Takımların hepsi kapalı kutu. Nasıl hazırlandılar hiç kimse bilmiyor. Medyanın haberi de yok! Şöyle bir ortamda Fenerbahçe 4-2-3-1 ile başladı. Artık Emre Belözoğlu ile devam etmeli takım. Oynadığı oyunu gördükten sonra Emre'nin oyunda devam etmesi gerektiğini düşünüyorum."
"Kayserispor 11'e 10 oynamanın avantajıyla ikinci yarıda iyi oynadı. 70'e kadar maç 3'e 4'e kadar gidebilirdi. Bundan sonra teknik direktörlerin değişiklik kararları önemli. Fenerbahçe geç değişiklik yaptı. Altay direndi ve farkı önledi. Kayserisporlu futbolcuların beceriksizleri ve şımarıklıkları skoru değiştirmedi! Kayserispor beraberliğe üzülecekken eli boş döndü."
"Tüm takım Emre Belözoğlu futbolun patronu olacak. Sportif direktör olacak. Oyuncular da biliyor ilk 11'i Emre yapacak. Bu yanlış bence..."
"Fenerbahçe için kupa daha yakın göründüğü için Muriqi belki de oyuna girmeyecekti skoru alsalardı. Muriqi için de riskti oynamak."
"Hakemlerin elinde çok büyük koz var. Taraftar baskısı yok. Abdülkadir Bitigen'in ilk derbisi Galatasaray-Beşiktaş'tı. VAR futbol için harika bir karardı ama bizim için dünya sonu bir karardı."
"Ozan 13. dakikada atıldı. Uzun süre Fenerbahçe 10 kişi kaldı. Ben VAR hakemi olsam çağırmazdım. İstem dışı sarı kartlar olur ve Ozan'ın pozisyonu budur. Bazı hakem yorumcuları kırmızı karttır diyebilir ama asla kırmızı demem."
Son 3 haftayı seyircili olmak güç. Ayrıca bu durum adaletsizliğe neden olur. Son 3 haftada içeride-dışarıda maçlara olacak. Bugün de vaka sayısı arttı. O yüzden dikkatli olmamız lazım. Yeni normali, anormale çevirdik yani!