SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Novak Djokovic organize etti, tenis geri döndü!

Dünya 1 numarası Novak Djokovic'in düzenlediği yardım kupası Adria Cup, başladı. Normalleşme sürecine geçen Sırbistan'da, başkent Belgrad'da yapılan etkinlikte sporcular, tribünler ve basın mensupları bir aradaydı. Bosna-Hersek'ten Damir Dzumhur, Sırbistan'dan Filip Krajinovic, Viktor Troicki, Nenad Zimonjic, Dusan Lajovic ve Novak Djokovic, Avusturya'dan Dominic Thiem, Bulgaristan'dan Grigor Dimitrov ve Almanya'dan Alexander Zverev'in katıldığı organizasyonda adeta sosyal mesafesiz günlerden bir kesit sunuldu!

Corona virüsü pandemisi nedeniyle tüm spor dalları gibi tenis de durma noktasına gelmişti. Sezona henüz devam edilemezken normalleşme sürecinin de bir parçası olması adına Novak Djokovic bir yardım turnuvası düzenledi.
Adria Cup adı verilen ve Adriyatik Bölgesi civarından tenisçilerin bir araya geldiği yardım turnuvasının ilk ayağı Sırbistan'ın başkenti Belgrad'da gerçekleştirildi.
Organizasyona Bosna-Hersek'ten Damir Dzumhur, Sırbistan'dan Filip Krajinovic, Viktor Troicki, Nenad Zimonjic, Dusan Lajovic ve Novak Djokovic, Avusturya'dan Dominic Thiem, Bulgaristan'dan Grigor Dimitrov ve Almanya'dan Alexander Zverev katıldı.
Seyirciler tribünlerde maskeleriyle yer aldı.
Djokovic, piyanist Lola Astanova ile birlikte mini bir konser verdi.
Normalleşmeye dönülen Sırbistan'da, diğer ülkelerden de alıştığımız sosyal mesafe görüntüleri gelmedi.
Sporcular, tribünler, top toplayıcı çocuklar ve basın mensupları bir aradaydı.
Sırbistan'da bu zamana kadar 12 bin 175 vakaya rastlanırken 252 kişi corona virüsü nedeniyle hayatını kaybetti.