SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

UEFA, Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi ile ilgili kararını gelecek hafta açıklayacak!

Corona virüsü nedeniyle mart ayında askıya alınan UEFA Şampiyonlar Ligi ve UEFA Avrupa Ligi'nin akıbeti ile ilgili karar, 17 Haziran'da UEFA'nın yapacağı video konferansın ardından açıklanacak. Toplantıda Şampiyonlar Ligi finalinin İstanbul'dan alınması yönündeki fikir de tartışmaya açılacak.

SKOR DIŞ HABER
Güncellenme: 14:16, 11/06/2020
UEFA, Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi ile ilgili kararını gelecek hafta açıklayacak!

UEFA, mart ayında corona virüsü nedeniyle askıya alınan Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi’nin akıbeti ile ilgili olarak kararını gelecek hafta açıklayacağını duyurdu. UEFA resmi açıklamasında 17 Haziran’da bir video konferans gerçekleştirileceğini ve turnuvaların devamı hakkında bir karara varılacağını ifade etti.

Şampiyonlar Ligi finaline İstanbul’un Avrupa Ligi finaline ise Polonya’nın Gdansk kentinin ev sahipliği yapması bekleniyordu ancak UEFA bu toplantıda daha önce de değindiği “farklı senaryoları” da konuşacak.

Farklı senaryolar!

“Farklı senaryolar” arasında kalan maçların tek bir şehirde oynanması ve çeyrek final ile yarı final eşleşmelerinin tek maç üzerinden oynanması ihtimali de yer alıyor.

İLGİLİ HABER UEFA`nın sinsiliği UEFA`nın sinsiliği

Salı günü Madrid’in belediye başkanı, UEFA ile Şampiyonlar Ligi finali üzerine istişarede bulunduklarını ve finalin İstanbul’dan alınması halinde Madrid’de gerçekleştirilebileceğini açıklamıştı.

Toplantıda ayrıca 2021 yılına ertelenen Euro 2020’nin de akıbeti üzerine konuşulacak. Türkiye’nin de dahil olduğu 24 ülkenin katılacağı organizasyon orijinal plana göre Avrupa’nın 12 farklı şehrinde düzenlenecekti.