SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe’de Tahir Karapınar antrenmana katıldı

Fenerbahçe'de altyapının başına getirilen ve Süper Lig'de kalan 8 maçta A takımın başında olacak olan teknik direktör Tahir Karapınar, ilk kez antrenmana katıldı.

Fenerbahçe, Hes Kablo Kayserispor maçı hazırlıklarını akşam saatlerinde Can Bartu Tesisleri'nde yaptığı antrenmanla sürdürdü. Antrenman; göreve yeni getirilen Tahir Karapınar, Volkan Demirel, Mehmet Aurelio, Zeki Murat Göle ve Fatih Yıldız yönetiminde saat 19.00´da ısınma ve kuvvet antrenmanıyla başladı.
Ardından dar alanda yapılan pas çalışmasıyla devam eden idman, yine dar alanda gerçekleştirilen çift kale maç ve taktiksel çalışmalarla tamamlandı.
Sarı lacivertli kulüp, son olarak Manisaspor’u çalıştıran Tahir Karapınar'ın Fenerbahçe’de altyapı sorumlusu olacağı belirtildi. Tahir Karapınar, Süper Lig’de kalan 8 maçta Fenerbahçe’nin başında sahaya çıkacak.
Tahir Karapınar, 20 Haziran 1967’de İzmir’de dünyaya geldi. Karapınar, futbol hayatı boyunca İzmir’de kaldı. Göztepe ve Altay formaları giyen deneyimli futbol adamı, 2002 yılında Siyah Beyazlı forma ile futbolculuk kariyerini noktaladı.
Tahir Karapınar, 2009 yılında da teknik direktörlük kariyerine Altay ile başladı. 53 yaşındaki Tahir Karapınar, son olarak 6 yıl önce Manisaspor’da yardımcı antrenörlük görevi yaptı.
İşte sarı lacivertlilerin çalışmasından kareler...