SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Pınar Karşıyaka, Şampiyonlar Ligi’nde

ING Basketbol Süper Ligi'nde orona virüsü salgını yüzünden şampiyon ilan etmeden erken bitirilen sezonu ikinci sırada tamamlayan Pınar Karşıyaka, yeni sezonda Avrupa'da FIBA Şampiyonlar Ligi'nde yer alacak.

Güncellenme: 11:21, 08/06/2020
Pınar Karşıyaka, Şampiyonlar Ligi’nde

Eurocup’la da görüşen Pınar Karşıyaka, beklenildiği gibi tercihini yeni sezon öncesi atılım yaparak daha cazip hale gelen FIBA organizasyonu Şampiyonlar Ligi’nden yana kullandı. İmzaların bu hafta içinde atılacağı öğrenildi.

FIBA organizasyonlarında üst üste beşinci kez yer alacak Karşıyaka, Şampiyonlar Ligi’nin ilk iki sezonunda boy gösterip çeyrek final oynadıktan sonra son iki sezon FIBA Avrupa Kupası’nda oynamıştı. Şampiyonlar Ligi’ni Euroleague’den sonra kıta basketbolunun en iddialı organizasyonu haline getirmeyi hedefleyen FIBA, 50 bin Euro olan katılım payını Euroleague ve ULEB Eurocup’tan gelecek takımlar için 400 bin Euro’ya kadar yükseltmişti.

Yeşil kırmızılı ekip Şampiyonlar Ligi’nde yeni sezon öncesi Avrupa Kupası’nın corona virüsü salgını yüzünden ertelenen bu yılın Final Four maçlarına çıkıp kupayı kazanmaya çalışacak.