SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe’de ayrılık kesinleşti: ‘Yönetimle görüştüm ve…’

Fenerbahçe'nin Şilili futbolcusu Mauricio Isla, bir süredir sarı lacivertli takımdan ayrılacağı haberlerine son noktayı koydu. Ülkesindeki gazetecilere açıklama yapan 31 yaşındaki sağ bek, "Fenerbahçe yönetimiyle görüştüm ve ayrılık konusunda aynı düşünüyoruz" dedi. İşte Isla'nın ayrılık açıklamaları...

Fenerbahçe yönetimiyle görüştüm ve ayrılık konusunda aynı düşünüyoruz. Sezon sonunda ayrılıyorum. Bonservisimi elime alıyorum ve benim için en iyisini seçeceğim. Gazeteciler, insanlar konuşuyor, birçok şey yazıyor, oraya, buraya gidecek diyorlar ancak henüz kimseyle yüzde 100 anlaşmam yok. Beklemek, idman yapmak ve bir takımla yüzde 100 anlaşmayı beklemek zorundayım.
Hangi takıma gideceğimi bilmiyorum, şu anda hiçbir bilgim yok. Sadece Boca Juniors ile konuştum, bana düşüncelerimi sordular, onun dışında bir şey bilmiyorum. Hayalim Universidad de Chile'de oynamak, annemin ve ailemin hayali de bu. Kalbimde açıkça bu var ancak gerçeği söylemek gerekirse, umarım hem Boca'da, hem de Universidad de Chile'de oynayabilirim.
Kariyerimde beni en çok etkileyen teknik direktör Marcelo Bielsa oldu. Bana çok şey öğretti, onun karakteri başkaydı. Onunla birlikte Sampaoli'yi sayabilirim, o da Bielsa'ya benziyordu ancak oyuncularla çok daha fazla konuşuyordu.
"Hayallerim var, hayallerimden vazgeçmedim. Şili Milli Takımı forması giymeyi ve Dünya Kupası'nda mücadele etmeyi gerçekten istiyorum."
Mauricia Isla'nın eşi Gala Caldirola, Şili'de 'Yok Böyle Dans' olarak bilinen 'Bailando por un Sueño' (Bir Rüya İçin Dans Et) yarışmaya katılacak ve tecrübeli oyuncunun da eşine yakın olmak için Güney Amerika'da kulüp aradığı belirtiliyor.