SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Transferde bombayı Chelsea patlattı! 60 milyon Euro…

Geçen yaz transfer yasağı nedeniyle kadrosunu güçlendiremeyen Chelsea 2020'ye hızlı başladı. Hakim Ziyech'ten sonra Timo Werner de Stamford Bridge yolcusu. Ancak bir ihtimal daha var...

Futbol pandemi günlerinde geri dönüş yaparken transfer pazarı da hareketlendi. Premier Lig'in güçlü ekiplerinden Chelsea, RB Leipzig'in yıldızı Timo Werner'ı renklerine katmak üzere.
Mavililerin Werner'in 60 milyon euroluk serbest kalma bedelini ödeyeceği öğrenildi. Söz konusu serbest kalma maddesinin süresi 15 Haziran'da dolacak. Chelsea'nin oyuncuya haftada 220 bin euro kazanacağı 5 yıllık bir sözleşme önerdiği belirtildi.
Chelsea Menajeri Frank Lampard'ın uzun süredir 24 yaşındaki golcüyü yakından takip ettiği biliniyordu. Oyuncuyla ilgilenenen bir başka dev kulüp ise Liverpool'du. Jürgen Klopp yönetimden Werner'i kadroya katmasını istemişti ve Timo'nun Anfield'e gitmesine kesin gözüyle akılıyordu. Ancak corona salgınıyla gelen finansal belirsizlik nedeniyle Liverpool 60 milyon euroluk faturayı ödemekte temkinli davranınca Chelsea devreye girdi.
Yine de Liverpool'dan gelebilecek bir son dakika operasyonu transferin yönünü değiştirebilir. Werner, Şubat ayında Klopp'tan övgüyle söz etmiş ve Liverpool'a gitmeye sıcak baktığını saklamamıştı: "Jürgen Klopp dünyanın en iyi teknik direktörü. Benim oyun stilimin Liverpool'a uyacağını gösteren çok fazla gösterge var."
Geçtiğimiz yaz transfer yasağı bulunan ve devre arasında da kimseyi kadrosuna katmayan Chelsea'nin ise harcamaya hazır ciddi bir bütçesi bulunuyor. Lampard'ın ekibi Şubat ayında Hakim Ziyech'i Ajax'tan 40 milyon euro karşılığında transfer etmişti.
2016'da Leipzig'e imza atan Werner bu sezon tüm turnuvalarda attığı 31 golle parladı.
Chelsea'de transfer harekatının bir sol bek imzası ile devam etmesi bekleniyor. En büyük iki aday Ben Chilwell ve Nicolás Tagliafico.