SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

NBA yeniden başlıyor! Tarih ve format belli oldu

Mart ayında corona virüsü pandemisi nedeniyle askıya alınan NBA, 31 Temmuz'da yeniden başlayacak. Tahmin edildiği gibi Disney'in Orlando'daki tesislerinde izolasyon halinde oynanacak maçlara ligdeki toplam 30 takım arasından play-off iddiası olan 22 takım mücadele edecek.

SKOR DIŞ HABER
Güncellenme: 21:10, 04/06/2020
NBA yeniden başlıyor! Tarih ve format belli oldu

NBA, Kuzey Amerika’da sahalara dönecek olan ilk lig olacak. ABD basınında farklı kaynaklarda yer alan haberlere göre sezon 31 Temmuz’da özel bir formatla yeniden başlayacak.

Mart ayında corona virüsü nedeniyle askıya alınan lig, play-off’u garantilemiş ya da play-off iddiası bulunan 22 takımla Disney’in Orlando’daki tesislerinde oynanacak.

Lig bugün noktalansa Doğu ve Batı Konferansları’nda ilk 8’de yer alan 16 takıma ek olarak Batı Konferansı’nda New Orleans Pelicans, Portland Trail Blazers, Phoenix Suns, Sacramento Kings and San Antonio Spurs; Doğu Konferansı’nda ise Washington Wizards da play-off mücadelesi verecek.

DRAFT TARİHİ BELLİ OLDU

ESPN’in ünlü NBA muhabiri Adrian Wojnarowski’ye göre NBA’de Draft Kurası 25 Ağustos’ta, Draft ise 15 Eylül’de gerçekleşecek. Wojnarowski ayrıca oylamanın 29-1 şeklinde planı onayladığını ifade ederken The Athletic’in NBA muhabiri Shams Charania sözü geçen bir oyun Portland Trail Blazers tarafından verildiğini aktardı.

İLGİLİ HABER NFL yıldızı Drew Brees`in açıklamasına takım arkadaşları ve yıldız isimlerden sert tepki! NFL yıldızı Drew Brees`in açıklamasına takım arkadaşları ve yıldız isimlerden sert tepki!

Orlando’daki maçlar sona erdiğinde 8. sırada yer alan takım, 9. sıradaki takımın dört maçtan fazla fark attıysa play-off’a kalan son takım olacak. Fark 4 ve altında ise tek maç oynanacak ve kazanan play-off’a kalacak. NBA Finalleri’nin ise en geç 12 Ekim’de bitmesi bekleniyor. Finaller’in ardından hızla serbest oyuncularla imza ve NBA Draft dönemine girilecek.

Sekiz takım için sezon sona erdi…

Bu karar ile birlikte Charlotte Hornets, Chicago Bulls, New York Knicks, Detroit Pistons, Atlanta Hawks, Cleveland Cavaliers, Minnesota Timberwolves ve bu sezon sakatlıklarla boğuşan geçen sezonun finalisti Golden State Warriors için sezon sona erdi.

Oyuncular ve takım çalışanları Disney World içinde izolasyon halinde olacaklar. İçerideki golf sahası ve restoranlar ise sadece NBA’e özel olarak takımlara hizmet verecek. Düzenli olarak testlere tabi tutulacak oyuncular arasında virüs taşıyan tespit edilirse karantinaya alınacak.

Yayınlanma Tarihi:15:49,