SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe’de ödeme krizi çözüldü

Fenerbahçe yönetimi, erkek basketbol takımının oyuncularının 2 aylık alacaklarını yatırıdı, kalan ödemeler için 15 Ağustos'a kadar bir ödeme planı sundu.

SKOR ÖZEL | Sercan Hamzaoğlu
Güncellenme: 13:00, 03/06/2020
Fenerbahçe’de ödeme krizi çözüldü

Sarı-lacivertlilerde geçen hafta ortaya çıkan “Basketbolda maaş krizi” çözüldü. Özellikle yabancı basketbolcular, uzun süredir maaş alamadıklarını organizasyona bildirmişti.

Euroleague, 2 Haziran’da sarı-lacivertli kulüple iletişime geçti ve gönderdiği yazıda oyunculara 15 Ağustos’a kadar ücretlerinin ödenmesini istedi.

ZOR GÜNLERDE ÖDEME YAPILDI

Başkan Ali Koç yönetimindeki sarı-lacivertliler, kulübün neredeyse hiçbir gelirinin olmadığı pandemi döneminde gelen yazı üzerine oyunculara 2 aylık ücretlerini ödedi.

Kalan ücretlerin ise 15 Ağustos’a kadar ödeneceği Euroleague yönetimine taahhüt edildi. Başkan Ali Koç da hiçbir oyuncunun alacağının kalmaması talimatını vererek krizin daha fazla büyümeden çözülmesini sağladı.

KIRGINLIK OLDU

Sarı-lacivertli yönetimin, daha önce de benzer ödeme sıkıntıları olmasına rağmen ilk kez böyle bir olayın yaşanmasından dolayı kırgınlık yaşadığı öğrenildi.

Daha önce de oyuncuların ödemelerinde bu tarz sıkıntılar olduğu ancak ilk defa böyle bir şikayet yaşandığı öğrenildi. Her ne kadar bunu Euroleague oyunculara sorsa da daha önce şikayette bulunmayan sporcuların pandemi sürecinde böyle bir girişimde bulunması camia içinde rahatsızlık yarattı.

Yayınlanma Tarihi:11:02,