SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Evander Holyfield: Mike Tyson’ın kulağımı ısırdığı iyi oldu

Tekrar karşı karşıya gelecek Mike Tyson - Evander Holyfield ikilinin müsabakası dört gözle beklenirken Holyfield'dan şaşırtıcı bir açıklama geldi.

SKOR DIŞ HABER
Güncellenme: 11:40, 03/06/2020
Evander Holyfield: Mike Tyson’ın kulağımı ısırdığı iyi oldu

Boksör Evander Holyfield’ın Mike Tyson ile yaptığı ünlü müsabaka tüm sporseverlerin aklındadır. İlk karşılaşmalarında Holyfield’ın mağlup etmeyi başardığı Tyson, 1997 senesinde Grand Garden Arena’da yapılan rövanş müsabakasında Holyfield’in iki kez kulağını ısırmış ve diskalifiye olmuştu. Karşılaşma sonrası Tyson’a iki sene men cezası verilirken, düşüşe geçen kariyeri tam anlamıyla tepe taklak olmuştu.

Yıllar içinde ikili arasındaki rekabet efsaneleşti ve sporseverler arasında  konuşulur hale geldi. Buna karşın Holyfield durumdan şikayetçi olmadığını, aksine affedicilik hakkında konuşmasını sağladığı için mutlu olduğunu söyledi.

Holyfield durumu, “Beni rahatsız etmiyor. Büyük bir acı duymuştum ama yaşandığı için mutluyum. Kulağımı ısırdığı iyi oldu. Çünkü bu sayede affetmenin ne demek olduğunu konuşabiliyoruz. Eğer birisi evinize izinsiz girerse siz, ‘Acaba ben onun evine nasıl girerim?’ diye düşünmezsiniz.

İnsanlar Mike’ın ne kadar donanımlı olduğunun farkında değiller. Herkes onun deli olduğunu sanar ancak o şu anda bir iş insanı. Yaşlandığınız zaman eskisi gibi kalamazsınız” sözleriyle ifade etti.

İki boksörde yeni bir müsabaka için hazırlanıyor. Yaşı 50’i geçen Tyson-Holyfield ikilisi antrenman rutinlerini sosyal medya üzerinden sporseverlerle paylaşmayı ihmal etmiyor.

Holyfield sözlerini, “Kafa atılan yumruklar benim için sorun değil. Tyson kafama vurmaya çalıştığında ben de aynısını deneyeceğim. Her türlü durumda yumruk atmam gerekiyor” diyerek tamamladı.

İkili “The 3 Point Conversation” adı altında üçüncü kez ringe çıkacak.

İLGİLİ HABER Dev maçın müjdesini verdi! Mike Tyson Evander Holyfield Dev maçın müjdesini verdi! Mike Tyson Evander Holyfield

Yayınlanma Tarihi:11:20,