SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Başakşehir, ‘Prof. Dr. Cemil Taşçıoğlu’ ismine destek verdi

Medipol Başakşehir Başkanı Göksel Gümüşdağ, 2020-2021 sezonuna Prof. Dr. Cemil Taşçıoğlu’nun isminin verilmesi önerisini desteklediklerini açıkladı.

Güncellenme: 17:58, 03/06/2020
Başakşehir, ‘Prof. Dr. Cemil Taşçıoğlu’ ismine destek verdi

Turuncu-lacivertlilerin resmi sitesinden Başkan Göksel Gümüşdağ imzalı yayımlanan mesajda Türkiye Süper Lig’i 2020-2021 sezonuna Prof. Dr. Cemil Taşçıoğlu'nun isminin verilmesi önerisini desteklediklerini açıkladı.

İşte yapılan açıklama…

Süper Lig'de 2020-2021 sezonuna Prof. Dr. Cemil Taşçıoğlu'nun isminin verilmesi önerisini İstanbul Başakşehir Futbol Kulübü olarak sonuna kadar destekliyoruz.

İlk olarak İstanbulspor'un önerdiği, sonrasında Beşiktaş ve Trabzonspor'un destek verdiği yeni sezona değerli profesörümüzün isminin verilmesi, hayatını kaybeden doktor ve hemşireler başta olmak üzere bu hastalığa karşı savaş veren tüm sağlıkçıları temsil edecektir.

Covid-19 salgınından bizzat etkilenmiş ve 21 gün hastanede bu hastalıkla mücadele vermiş bir kulüp başkanı olarak, yeni sezonun rahmetli Prof. Dr. Cemil Taşçıoğlu anısına oynanmasının anlamlı olacağını düşünüyorum.

İnanıyorum ki değerli Türkiye Futbol Federasyonu yöneticileri de bu öneriyi dikkate alacaklardır.

Saygılarımla.

GÖKSEL GÜMÜŞDAĞ