SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Şanlıurfa’da halı sahalar yeniden hizmet vermeye başladı

Şanlıurfa’da corona virüsü (Covid-19) önlemleri kapsamında 16 Mart tarihinde kapatılan halı sahalar, normalleşme sürecinde yeniden hizmet vermeye başladı.

Güncellenme: 14:24, 02/06/2020
Şanlıurfa’da halı sahalar yeniden hizmet vermeye başladı

Tüm Türkiye'de 16 Mart tarihinde korona virüs (Covid-19) önlemleri kapsamında halı sahalar kapatılmıştı. 1 Haziran normalleşme süreci ile yeniden hizmet vermeye başlayan halı sahalarda yüzler gülmeye başladı. Futbolseverler özlem duydukları halı sahalara dönerek top koşturdu.

Özlem duyduğu futbola normalleşme sürecinin ilk gününden itibaren arkadaşları ile halı sahada maç tutarak giderdiklerini belirten Ali Aslan, “Uzun bir süredir halı sahaların açılmasını bekliyorduk. Normalleşme süreci ile açıldığı ilk gün saha tuttuk. Arkadaşlar güzel bir maç yaptık. İnşallah başlangıç iyi olur. Bir an önce bu corona virüsü salgınının da etkisini kaybetmesini bekliyoruz. Yeni sürecin hayırlı olmasını diliyoruz” dedi.

İLGİLİ HABER Barcelona için şok corona iddiası! 5 futbolcu ve 2 teknik ekip çalışanı... Barcelona için şok corona iddiası! 5 futbolcu ve 2 teknik ekip çalışanı...

Halı saha işletmecisi Halil Demir ise, “Yeniden iş başı yaptık. Uzun bir süredir halı sahamız kapalıydı. Açıldığı için mutluyuz. Emeği geçenlere teşekkür ediyoruz” ifadelerini kulandı.

Öte yandan, normalleşme sürecinde açılan halı sahalarda soyunma odaları, duş alanları tedbir amaçlı kapalı tutulacak.