SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Hakan Çalhanoğlu: Zlatan Ibrahimovic’in tuttuğu takım…

İtalya Serie A'da Milan forması giyerek ülkemizi temsil eden milli futbolcu Hakan Çalhanoğlu, beIN Sports'a videokonferans ile açıklamalarda bulundu. Çalhanoğlu, corona virüsü günlerinden Galatasaray'a, Fatih Terim'den Zlatan Ibrahimovic'in Türkiye'de tuttuğu takıma kadar net ifadeler kullandı.

"Ben koronaya inanmıyordum, inanmıyorum da ama dikkat etmek zorundaydık, doktorlarımız dikkat etmemiz gerektiğini söyledi. Yemekte 2 metre uzak oturuyorsun. İdmanda birbirine değiyorsun, sonra yemekte niye 2 metre uzağa oturuyorsun? Bir karar verin."
"Galatasaraylı olmak babadan, aileden gelen bir şey. Şu anda konuşuyoruz ama ileride yaşamak istiyoruz. Anlatılmaz, yaşanır! İleride inşallah olur, neden olmasın."
"Ben Hagi'yi örnek aldım, Türkiye'de onun gibi büyük bir oyuncu olmak benim hep hedefim. Galatasaray'da 10 numarayı taşımanın gururunu taşımak isterim."
"Fatih hoca ile bayramlaştık, onu aradım. Corona tedavisi görürken de aramıştım ama ulaşamamıştım. Bana hep güvendi. O süreçte Almanya'yı seçme ihtimalim vardı. Ama o benimle konuştu."
"Fatih hocaya burada çok büyük saygı var. 'Fatih Terim' dediğinizde hemen 'Ooo İmparator' diyorlar. Zamanında Gattuso ile hakkında çok konuştum. Herkes Fatih hoca hakkında çok pozitif."
"EURO 2020'nin ertelenmesine bir yandan üzüldüm, bir yandan çok üzüldüm. Cenk, Merih, Dorukhan, Abdülkadir'in sakatlıkları vardı. Ben bir kere şampiyona heyecanı yaşadım. Onların da yaşacak olmasından dolayı çok sevindim. İnşallah seneye kimse sakatlanmadan EURO 2020'ye katılırız."
"Milan'da oynamak çok büyük gurur. Burada efsane isimler forma giydi. Milan'ın adı hep yaşayacak. Çok kupalar kazandı. 7 yıldır Şampiyonlar Ligi'ne katılamıyor Milan ama buralara dönmek için çok çabalıyorlar. Seneye bazı şeyler değişir, değişmez ama seneye inşallah yine Şampiyonlar Ligi'ne odaklanacağız."
"Zlatan Ibrahimovic'in dünya yıldızı olduğunu herkes biliyor. Bize her konuda çok katkıda bulundu. Onu gördüğümde Emre (Belözoğlu) ağabeyi anlayabiliyorum. O hırs büyük bir futbolcu olduğunu gösteriyor."
"Zlatan geçen gün verdiğim röportajı takip etmiş. 'Benim hakkımda konuşmuşsun' dedi. Türkiye'de tuttuğu takımı söyleyip söylemediğini sordu. Ama söylemedim dedim. Ibrahimovic'in tuttuğu takımın renklerinde 'Sarı' var! Yarın yine bana laf edecek! Ama gülüşümden siz anlarsınız!"