SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

NBA’de Adam Silver’ın planı şekilleniyor! Özel bir formatla…

Corona virüsü nedeniyle 11 Mart'ta askıya alınan NBA'de sezonun akıbeti ile ilgili olarak çalışmalar sürerken NBA Komisyoneri Adam Silver'ın sezonun devamı ile ilgili planı takımların çoğu tarafından kabul edildi. Ayrıca sezonun başlangıç tarihi olarak 31 Temmuz'un belirlendiği öne sürüldü.

SKOR DIŞ HABER
Güncellenme: 10:57, 30/05/2020
NBA’de Adam Silver’ın planı şekilleniyor! Özel bir formatla…

NBA Yönetim Kurulu, Komisyoner Adam Silver’ın sezonun kalanı ile ilgili planını onaylaması bekleniyor. Buna göre özel bir formatla sezonun Florida’da devam etmesi bekleniyor.

Normalde 30 takımın mücadele ettiği NBA’de sezonun devamında iddiası bulunan 22 takımın mücadele etmesi öngörülürken maçların Disney’in Orlando’daki özel spor kompleksinde oynanacağı ESPN tarafından öne sürüldü.

Kulüp sahiplerinin çok büyük bir çoğunluğunun bu planı onayladığı belirtilirken kararın çıkması için 4’te 3 çoğunluk gerekiyor. The Athletic’ten Shams Charania’nın haberine göre düşünülen başlangıç tarihi ise 31 Temmuz.

İLGİLİ HABER Galatasaray`ın yıldızı İnci Güçlü, Barcelona`da! Galatasaray`ın yıldızı İnci Güçlü, Barcelona`da!

ABD spor basınında farklı istihbaratlarla planın detayları şekillenirken ESPN’in özel haberinde ise Silver’ın planının detaylarına yer verildi. Buna göre;

-Doğu ve Batı Konferansı’nda play-off’a kalan takımları belirlemek için normal sezon maçları oynanacak ve tek maçlı eliminasyon sistemi uygulanacak.

-Ligin geri kalanında konferanslarda ilk 8 sıradaki takımlar ve 8. ile maksimum 6 galibiyet fark olan takımlar sezonun geri kalanında mücadele edecek.

Lillard istemiyordu ama…

Batı Konferansı’nda 9. sırada yer alan Portland Trail Blazers’ın yıldız oyuncusu Damien Lillard hafta başında oynamak istemediğini, takımının da play-off şansı olmadığını öne sürmüştü. Bu sisteme göre 8. sıradaki Memphis Grizzlies’in 3 buçuk galibiyet gerisinde yer alan Portland da sezonun kalanında yer alacak.

Doğu’da ilk 8 dışında bir tek Washington Wizards, kıl payı, 8. sıradaki Orlando Magic’in 6 galibiyet gerisinde yer alarak ve çok da şansı bulunmayarak sezonun kalanına katılacak. Batı’da ise ilk 8 dışında sırasıyla Portland Trail Blazers, New Orleans Pelicans, Sacramento Kings, San Antonio Spurs ve Phoenix Suns mücadeleye katılacak.

20 takımlı bir başka çözüm üzerinde de konuşulduğu ifade edilirken play-off mücadelesinin özel bir formatla gerçekleştirilmesi de bekleniyor. NBA, 11 Mart’ta Utah Jazz’in oyuncusu Rudy Gobert’in corona virüsü testinin pozitif çıkmasıyla askıya alınmıştı.

Yayınlanma Tarihi:10:00,