SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Muslera ve Belhanda’dan şartlı evet!

Galatasaray'da Selçuk İnan dışında indirime yanaşan olmadı. Muslera ile Belhanda ise “Sözleşme uzatırsanız indirim yaparız” yanıtını verdi. Muslera’ya yeni teklif kapıda...

SKOR ÖZEL | Mesut Yıldırım
Güncellenme: 08:43, 29/05/2020
Muslera ve Belhanda’dan şartlı evet!

Ekonomik sıkıntıları azaltmak için arayışlarını sürdüren Galatasaray yönetiminin önündeki en önemli seçeneklerden biri maaş indirimi. Teknik kadro ile birlikte 60 milyon Euro'yu aşan maaş bütçesini revize etmeye çalışan sarı-kırmızılılar, büyük hayal kırıklığına uğradı. Selçuk İnan dışında hiçbir futbolcu ‘feda'ya yanaşmadı. Takımın en maliyetli ismi Radamel Falcao indirimi kabul etmedi. Fernando Muslera ve Younes Belhanda'nın ise ‘şartlı evet' dediği ortaya çıktı.

BELHANDA YOLCU

Uruguaylu kaptan ile Faslı orta saha oyuncusunun menajerlerinin yönetime “Sözleşme uzatırsanız indirim yaparız” yanıtını verdiği öğrenildi. Kulüpten sızan bilgilere göre Galatasaray, kontratı Haziran 2021'de sona erecek Muslera'ya yeni kontrat sunacak. Sözleşme sonu Haziran 2021 olan Belhanda'nın ise satılması gündemde olduğu için teklif yapılmayacak. Faslı 10 numaranın 4-5 milyon Euro gibi bir bonservis bedeliyle satılması planlanıyor.