SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Mathieu Valbuena’dan Fenerbahçe sözleri: ‘Bana haksızlık yapıldı’

Sezon başında Fenerbahçe'den ayrılan ve Yunanistan ekibi Olympiakos'a transfer olan Fransız yıldız Mathieu Valbuena, beIN Sports'a açıklamalarda bulundu. Sarı lacivertli takımda yaşadıklarıyla ilgili önemli ifadeler kullanan tecrübeli futbolcu, corona virüsüne de değindi. İşte Valbuena'nın açıklamalarından satır başları;

"Yunanistan'da herkes gibi karantina sürecini yaşadık ama 2 haftadır karantina yavaş yavaş sona ermeye başladı. Normal planlamaya göre ligimiz 7 haziran tarihinde başlayacak."
"Futbol bir temas oyunu. Fiziksel mücadelelerin olduğu bir oyun. Ligler tekrar başlarsa taraftarsız olacak gibi gözüküyor. Bu son derece üzücü ama virüsü de dikkate almamız gerekiyor."
"İyi bir sezon geçiriyorduk. İyi sezonun devamında durduğumuz için bizim için de zorlayıcı olacak. Evde antrenmanlarımızı sürdürdük, takım olarak da antrenmanlara başladık. Yeni bir hazırlık dönemi içindeyiz."
"Tek dileğim, bu durumun bizim gidişatımızı etkilememesi. Yunanistan Kupası'nda yarı finale kadar gelmiştik. Avrupa Ligi ve ligde de iyi bir gidişatımız vardı. Birçok kulvarda devam ettiğimiz bir sezondu. Bu uzun ara umuyorum bizi olumsuz olarak etkilemez."
"Fenerbahçe dediğiniz zaman aklıma gelen ilk şey, transfer olduğumda bana yaptıkları karşılama. Her kulüpte yaptığım gibi, 'Bu kulüp için de her şeyimi vereceğim.' demiştim. Fenerbahçe taraftarının bana gösterdiği büyük sevgi beni çok mutlu etmişti."
"Fenerbahçe taraftarında her zaman şunu gördüm, sahada olayım-olmayayım, oynayayım-oynamayayım ki bence oynamadığım durumlar normal değildi. Oynamadığım dönemlerde kesinlikle bana haksızlık yapıldığını düşünüyorum."
"İlk yılın sonunu buraya katabiliriz. İkinci yılda da oynamadığım dönemler oldu. Oynamadığımda bile hiçbir zaman herhangi kapris yapmadım. Sahaya girdiğimde taraftarlar için her şeyimi verdim."
"Her zaman elimden gelenin en iyisini yapmaya gayret gösterdim ve oradan başımdan dik ayrıldım. Fenerbahçe taraftarının bana gösterdiği aşk ve sevgi bana gerçekten kalpten dokundu."
"Fenerbahçe'de çok fazla sayıda büyük oyuncu oynadı. Öyle isimlere alışık taraftarlardan bu denli sevgi görebilmek gerçekten dokunaklı. Fenerbahçe için sahada her şeyimi verdiğimi düşünüyorum. Fenerbahçe taraftarları sizi her zaman iten ve daha fazlasını isteyen taraftarlar. Beni neyin beklediğini de biliyorum çünkü öncesinde Marsilya'da forma giydim."
"Kulüp kariyerimde herhangi bir takıma transfer olurken kararlarımı sportif öncelikli vermeye çalıştım. Önceliğimi, taraftarların coşkulu olduğu büyük kulüplere verdim. Fenerbahçe de bana göre bunun için çok iyi bir örnek."
"Fenerbahçe'nin maçlarını takip ediyorum. Fenerbahçe'de şampiyon olamamaktan dolayı hala üzüntü duyuyorum. İstanbul'da kupa kazanmanın coşkusunu, taraftarlarımızı görmek isterdim ama maalesef olmadı."
"Sezona aslında iyi bir başlangıç yaptılar ama sonra zorlu bir dönemin içerisine girdiler. İç sahadaki Galatasaray derbisi, taraftarlar adına üzüntü vericiydi."
"Luiz Gustavo transferinin başarılı sonuçlar verdiğini gördük. Onun dışında kalanlar, belki onun kadar beklenenleri veremedi. Herkes Fenerbahçe'de oynayamaz. Çok büyük bir baskı ve hedefler var. Sürekli sizden iyi performanslar bekleniyor. Sahaya büyük kişilikler koymak gerekiyor."