SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Corona nedeniyle bir günlük online festival

Covid-19 nedeniyle alınan önlemler kapsamında, geleneksel Cumartesi Festivali, 30 Mayıs Cumartesi günü tüm dünyaya online olarak sunulacak.

Güncellenme: 13:25, 29/05/2020
Corona nedeniyle bir günlük online festival

Corona virüsü tedbirleri kapsamında online gerçekleştirilecek Cumartesi Festivali'nde, bağışıklık sistemini güçlendirecek, virüse karşı dayanıklılığı artıracak, oluşan stres ve gerilimi ortadan kaldıracak Manas (orta alın) enerji merkezi çalışması yer alıyor. 30 Mayıs Cumartesi günü gerçekleştirilecek festivale Türkiye'nin ve dünyanın her yerinden online olarak katılım mümkün olacak.

Online festivaldeki Manas enerji merkezi çalışması ile katılımcılara, nefes, biyoenerji, konsantrasyon, gevşeme gibi alanlarda yürütülen teknikler sunulacak.

Festivalde yapılacak olan çalışmaların yararları ise uzmanlarca şöyle açıklıyor:

“Nefes çalışmaları ile sinir sistemi gevşer. Böylece kişi olaylara daha pozitif ve çözüm odaklı bakmaya başlar. Öfke kontrolü sağlanır. Biyoenerji çalışmaları ile organizma enerji ile dolar ve kişi kendisini daha mutlu hisseder. Vücut çalıştırma teknikleri bedenin hem güçlenmesine hem de esnekliğinin artmasına yardımcı olur. Evde olup, daha az hareket etmenin getirdiği fiziksel problemler giderilir. Metabolizma hızlanır. Teknikler, sağlıklı ve kalıcı zayıflamaya büyük katkı koyar. Konsantrasyon teknikleri sayesinde odaklanma gelişerek, zekâ aktifleşir. Gevşeme çalışmaları sayesinde stres, gerilim ve günümüzün en sık rastlanan problemlerinden olan uykusuzluk ve depresyon giderilir. Moral ve motivasyon artar. Çalışmalar, içinde bulunduğumuz süreçte bağışıklık sistemini güçlendirerek, virüse karşı dayanıklılığı artırır.”

Online Festival Programı

30 Mayıs CUMARTESİ:

12.00- Manas enerji merkezi çalışması-Zihinsel farkındalığın geliştirilmesi

13.30- Söyleşi