SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Cesare Prandelli 35 yıl sonra yaşananları anlattı! ‘Sonuna kadar oynamaya zorlandık’

Galatasaray'ın eski Teknik Direktörü Cesare Prandelli, Juventus forması giydiği dönemde yaşanan Heysel Faciası’nın 35. yıl dönümünde yaşanan olaylarla ilgili açıklamalar yaptı.

Güncellenme: 13:13, 29/05/2020
Cesare Prandelli 35 yıl sonra yaşananları anlattı! ‘Sonuna kadar oynamaya zorlandık’

Juventus ile Liverpool arasında ki 35 yıl önceki finalin hiç kimse tarafından basit bir futbol final maçı olarak anımsanmadığını dile getiren Prandelli o gün yaşanan durum ile ilgili  TRT Spor’a önemli açıklamalarda bulundu.

İşte Cesare Prandelli’nin açıklamarı…

35 yıl önce Juventus ve Liverpool arasında Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupası finali vardı. Ama kimse sonucu ya da sahada neler olduğunu hatırlamıyor, aksine herkes saha dışında olanları anımsıyor. 39 ölü, 600 yaralı. Son derece trajik ve unutulmaz bir akşamdı. Sporla uğraşan hiç kimsenin, insanların çılgınlığının ne noktaya ulaşabileceğine göstermesi bakımından asla unutmaması gereken bir akşam.

“OLANLAR OLDU”

O akşam organizasyonda büyük hata yapıldı ki olanlar oldu. Bu halen açık bir yaradır. Acı verici bir yaradır. Biz oynanmaya zorlandık. Sahaya çıktık kamu güvenliği için öyle gerekiyordu. İlk yarının sonunda durdurulabileceğini düşündük. Sonuna kadar oynamaya zorlandık. Daha önce dediğim gibi hatırladığımız bunun son derece trajik bir olay olduğu. Hiçbirimiz bunu hafızalarımızdan silemeyiz.

Yayınlanma Tarihi:13:09,