SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ricardinho: ‘Beşiktaş benden önce Alex’e teklif yaptı’

2007-08 sezonundan Beşiktaş'ta forma giyen Brezilyalı yıldız Ricardinho, yıllar sonra ülkesi brezilyada katıldığı bir yayında transfer olduğu zaman ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Güncellenme: 12:19, 24/05/2020
Ricardinho: ‘Beşiktaş benden önce Alex’e teklif yaptı’

Sambacı doğum yeri olan Maringa Post’a konuştu. Beşiktaş ve Türkiye döneminden de bahsetti. Tarihe geçecek bir transfer iddiasını gündeme getirdi.

Ricardinho yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı; “Benden önce Alex’e teklif yapmışlar. Ancak transferi gerçekleşmeyince menajerimle temas kurmuşlar. Menajerimin bana anlattığı kadarıyla ‘Alex’i milli takımdan kesen adamı (beni) istiyoruz’ demişler. 30 yaşına gelmiştim. Yeniden Avrupa’da oynamam gerektiğine inandım. Çünkü gençliğimde Fransa’da hayal kırıklığı yaşamıştım. Kısa bir süre kaldım belki ama mutlu bir dönemdi. Beni Paşa (general) diye çağırıyorlardı…”

Alex’in 2006-07 sezonunda sözleşmesi bitiyordu. Bir de o dönemde AZ Alkmaar ile oynana Avrupa Kupası maçında tribünler tarafından yuhalanınca transfer dedikoduları artmıştı. Ancak sezon sonunda Alex, Fenerbahçe ile sözleşmesini yenilemişti.