SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Jose Mourinho’dan flaş itiraf: ‘Onlardan kaçtım!

Jose Mourinho, The Athletic'e verdiği röportajda Inter'den ayrılış sürecine değindi. Mou, Madrid'de oynanan ve Inter'in Bayern Münih'i 2-0 yendiği Devlere Ligi finali sonrası Milano'ya dönmeyip Real Madrid'le birkaç gün sonra sözleşme imzalamasını "Milano'ya dönseydim coşkulu tepkiler sonrasında ayrılamayabilirdim. Bundan çekindim. Kaçtım diyebilirim, onlardan kaçtım" şeklinde açıkladı.

Premier League ekiplerinden Tottenham Hotspur'u çalıştıran Portekizli teknik direktör Jose Mourinho, The Athletic'e verdiği bir röportajda Inter'deki son günlerini anlattı.
Olağanüstü bir 2009-2010 sezonu sonunda üçleme yaparak (Serie A, İtalya Kupası, UEFA Şampiyonlar Ligi) bunu başaran ilk İtalyan ekibi olan Inter'den Real Madrid'e geçiş sürecini anlatan Mourinho, Santiago Bernabeu'da Bayern Münih'i 2-0 yenerek Devler Ligi'nde zafere ulaştıktan sonra takımla Milano'ya dönmeyişi konusuna da açıklık getirdi.
Yazılanlar üzere Real Madrid'le o gün sözleşme imzalamadığını ifade eden Mourinho, "Milano'ya dönseydim, taraftarların ve oyuncuların coşkulu tepkileri sonrasında ayrılamayabilirdim. Bundan çekindim. Kaçtım diyebilirim, onlardan kaçtım" diye konuştu.
İşte o sözler:
"Materazzi ile son kez konuştuğumda, tüm oyunculara sarılmış gibi oldum aslında ki hepsine tek tek sarılmayı kaldıramazdım.
Kutlamalarda onlarla birlikte sahadaydım, madalya töreninde, kupayla sahada tur atarken ancak soyunma odasına geri dönmedim çünkü veda etmek istemedim.
Benim için çok zordu. Real Madrid'le sözleşme imzaladığım için takımla Milano'ya dönmediğimi yazdılar ama bu doğru değil. Bir prensip anlaşması vardı ancak imza atmamıştık.
O dönem Real Madrid'e gitmeyi çok istiyordum. İngiltere ve İtalya'nın ardından İspanya liginde de şampiyon olmak istiyordum. Takımla Milano'ya dönseydim, taraftarların ve oyuncuların coşkulu tepkileri sonrasında ayrılamayabilirdim. Bundan çekindim. Kaçtım diyebilirim, onlardan kaçtım.
Birkaç gün sonra Real Madrid'le sözleşme imzaladım ve ondan sonra Milano'ya dönüp Massimo Moratti ve ailesiyle bir akşam yemeği yiyebildim." (Fotoğraflar: Reuters ve Depo Photos)