SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Mustafa Cengiz kimdir? Mustafa Cengiz kaç yaşında?

Mustafa Cengiz, 25 Aralık 1949 tarihinde doğdu. Galatasaray'ın 37. ve şu andaki başkanı olan Mustafa Cengiz, 20 Ocak 2018 tarihinde başkanlık koltuğuna oturdu. Peki Mustafa Cengiz kimdir? Kaç yaşında?

Güncellenme: 13:54, 18/05/2020
Mustafa Cengiz kimdir? Mustafa Cengiz kaç yaşında?

2018 yılında gerçekleştirilen seçimle ilk kez kez Galatasaray Kulübü Başkanlığı koltuğuna oturan Mustafa Cengiz’in hayatı merak ediliyor.

İşte Mustafa Cengiz kimdir? sorusunun yanıtı…

MUSTAFA CENGİZ KİMDİR?

Mustafa Cengiz, 25 Aralık 1949 Gaziantep (Nizip) doğumlu Türk iş adamı ve eski bürokrat. 37. ve şu anki Galatasaray SK başkanıdır.

Gaziantep ilinin Nizip ilçesinde doğdu, ilk ve orta öğrenimini doğduğu yerde aldı. Gaziantep Lisesi’nden mezun olduktan sonra Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi girdi, buradan mezun olduktan sonra Köy-Koop Merkez Birliği’nde kurucu uzman olarak görev yaptı, daha sonra TANSA genel müdürlüğünü yaptı. 12 Eylül Darbesinden sonra memuriyetten ayrılarak Ortadoğu ülkelerinde çalışmaya başladı.

Türkiye Akaryakıt Bayiileri ve Gaz İşverenler Sendikası’nda genel başkanlık yaptı, İTO Petrol meslek komitelerinde sektör temsilciliği görevini üstlendi. Galatasaray Spor Kulübü Tüzük Tadil Komisyonu üyeliğini yaptı, 20 Ocak 2018 tarihinde Galatasaray SK başkanı seçildi.

Yayınlanma Tarihi:13:53,