SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Erol Bulut Fenerbahçe’de göreve talip

Teknik direktör arayışındaki Fenerbahçe'de adaylar arasında yer alan Erol Bulut, sarı-lacivertli ekibi çalıştırmaya talip olduğunu duyurdu.

SKOR ÖZEL | İrfan Yirmibeş
Güncellenme: 11:11, 18/05/2020
Erol Bulut Fenerbahçe’de göreve talip

Fenerbahçe’nin yeni teknik direktör için aday listesinde ilk sıralarda yer alan Erol Bulut, dikkat çeken açıklamalarıyla göreve talip oldu. Başkan Ali Koç, önceki gün Divan Kurulu'na yaptığı açıklamada, “Türkiye'yi iyi bilen, ya da çok çabuk adapte olabilen, 40-50 yaş arası, ekonomik durumlara uyacak ve takım içinde rekabeti sağlayabilecek” özellikte bir hoca aradıklarını ifade etmişti. Alanyaspor Teknik Direktörü Erol Bulut da bir açıklama yaptı.

Erol Bulut, “Sayın Başkan Ali Koç, teknik direktör konusunda konuşurken herkesin aklına Erol Bulut geldi, beni bağdaştırdı ama başkalarında da bu özellikler var. Tabii bu özelliklerin bende olduğunu düşünüyorum. Aytemiz Alanyaspor ile süren bir sözleşmem var. Saygısızlık yapmak istemiyorum. Saygı ve disiplinin olmadığı yerde başarı da zor olur” dedi.

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, geçtiğimiz günlerde Divan Kurulu’nda yaptığı açıklama ile teknik direktör kriterlerini duyururken “Genç, başarıya aç bir hoca arıyoruz. Bu coğrafyada çalışması sıkıntı olmayacak 40-50 yaşları arasında ekonomik imkanlarımıza uyabilecek” ifadelerini kullanmıştı.

ÜST SINIR BELİRLENDİ

Öte yandan Fenerbahçe yönetimi, kemerleri sıkma kararı aldı. Sarı-lacivertliler, yeni transfer edeceği yabancı oyuncularda yıllık ücret olarak üst sınırı 2 milyon Euro olarak belirledi.

Takımda sözleşmesi bitecek ve yeni transfer edilecek oyunculara artık yüksek rakamlar ödenmeyecek. Yeni yapılacak kontratlarda artık 3 milyon Euro'luk maaşlar verilmeyecek.

İLGİLİ HABER Fenerbahçe`de hedef gurbetçiler Fenerbahçe`de hedef gurbetçiler

Yayınlanma Tarihi:07:39,