SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Chelsea’nin yıldızı Abraham’ın corona korkusu: ‘Babamın astımı var’

Premier Lig takımlarından Chelsea'nin genç forveti Tammy Abraham, liglerin yeniden başlatılması konusundaki endişesini dile getirdi. Babasının astımı olduğunu söyleyen Abraham, "Bu hastalığa bulaşıp eve getirmem olabilecek en kötü şey" ifadelerini kullandı.

SKOR DIŞ HABER
Güncellenme: 10:34, 16/05/2020

Corona virüsü nedeniyle askıya alınan Avrupa futbolu yavaş yavaş sahneye dönmeye başlıyor ancak futbolcuların kaygıları henüz giderilebilmiş değil.

Salgının en çok etkilediği ülkelerden İngiltere’de birçok futbolcu maçların başlatılmasına karşı çıktığını açıklarken, Chelsea forması giyen Tammy Abraham da konuyla ilgili endişelerini paylaştı ve babasının rahatsızlığını dile getirdi.

İngiltere’de gelecek hafta takımların toplu antrenmanlara başlaması öngörülürken, hükümetin belirlediği kurallara göre futbolcular sosyal mesafe kurallarına uyacak ve haftada en az iki kez teste sokulacak.

Ancak bu durum oyuncular, menajerler, hükümet ve Halk Sağlığı biriminin onayına bağlı. Karantina süresinde ailesiyle birlikte yaşayan Chelsea forveti Abraham, babası Anthony’nin hastalığından dolayı endişeli olduğunu ve corona virüsüne yakalanması halinde ailesinin karşı karşıya kalacağı tehlikeyle ilgili konuştu.

Daily Mail’e açıklama yapan Abraham, “Benim için en önemli şey, herkesin iyi ve güvende olması. Her şey açıklığa kavuştuğunda futbol daima yeniden başlayabilir. Bunu yapmak güvenli ise yapalım, ama değilse o zaman beklemeliyiz” ifadelerini kullandı.

“BABAMIN ASTIMI VAR VE BU YÜZDEN…”

Babasının rahatsızlığından bahseden 22 yaşındaki forvet, “Babamın astımı var ve bu yüzden Premier Lig’de geri döneceksem ve Tanrı korusun bu hastalığa yakalanıp eve getirirsem, bu yaşayabileceğimiz en kötü şey olur. İhtiyacım olan son şey virüse yakalanmak ya da virüsü olan herkesle temas halinde olmak” dedi.

Premier Lig’in yeniden başlama tarihi, lig yetkilileri, tıp uzmanları ve 20 kulüp arasında devam eden tartışmalar arasında belirsizliğini koruyor.

İLGİLİ HABER Troy Deeney: `Daha önce de beş parasız kalmıştım, beni etkilemez` Troy Deeney: `Daha önce de beş parasız kalmıştım, beni etkilemez`

Yayınlanma Tarihi:10:09,